REKLAMA

Eliminator, czyli rzeźnia w Bieszczadach! Zapisy (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W tym roku bieg etapowy Eliminator wraca na biegową mapę Polski! Szykuje się bieszczadzka majówka biegowa.

Bieg Eliminator powraca w postaci czteroetapowego wyścigu na Kamienną Lawortę (769 m n.p.m.), górę położoną na obrzeżach Ustrzyk Dolnych. Na co dzień na Stoku Narciarskim Laworta Ski można pojeździć na nartach (zimą)  lub korzystać z downhillowej trasy rowerowej. 

Impreza odbędzie się w ramach Ustrzyckiego Festiwalu Biegowego “Wataha” w dniach 29-30 kwietnia 2023. 

Na Ustrzycki Festiwal Biegowy Wataha składają się następujące biegi:

  • Eliminator, czyli górska masakra,
  • Bieszczadzka Mała Wataha – 12 km,
  • Bieszczadzka Wielka Wataha – 21 km,
  • biegi dla dzieci (także na stoku Laworty!).

Uczestnicy, którzy ukończą bieg Eliminator oraz dowolny bieg rozgrywany w drugim dniu Festiwalu powalczą o tytuł  Króla/Królowej Małej oraz Wielkiej Watahy.

O tyle o ile pozostałe biegi nie wymagają wyjaśnienia, to formuła Eliminatora jest wyjątkowa. Zawody składają się z 4 biegów/etapów. W pierwszym etapie startują wszyscy zgłoszeni zawodnicy. W drugim etapie startuje 75% początkowej liczby startujących kobiet z najlepszymi czasami i 75% początkowej liczby startujących mężczyzn z najlepszymi czasami (zaokrąglając w górę do pełnej jedności). W trzecim i czwartym etapie startuje odpowiednio 50% i 25% początkowej liczby startujących kobiet i mężczyzn, najszybszych w poprzedniej serii. W ustrzyckiej edycji będzie jeszcze piąta seria, w której wystartować będą mogli wszyscy. 

Eliminator będzie półfinałem Ligi Biegów Górskich, co czyni go jedną z najwyżej punktowanych imprez biegowych na mapie polskich biegów górskich.

Eliminator oraz Ustrzycki Festiwal Biegowy “Wataha” otwierają bieszczadzką majówkę biegową, która kilka dni później zamknie odbywający się w Dołżycy UltraBies.  

Ustrzycki Festiwal Biegowy Wataha wspierany jest z budżetu miasta Ustrzyki Dolne.

REGULAMIN – pdf.

materiały nadesłane


08-02-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.