„Uśmiechaj się, bo kresu nadejdzie czas”. Wyjątkowy Dzień Papieski w Długiem (ZDJĘCIA)


ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. To był wyjątkowy wieczór dla mieszkańców Długiego. Po raz pierwszy w Domu Ludowym zorganizowano wieczór papieski. W programie znalazła się teksty Jana Pawła II, piosenki religijne oraz prezentacje. Gwiazdą spotkania był Michał Matuszewski.

4

W minioną niedzielę w całej Polsce obchodzono XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Przy tej okazji jak co roku odprawiane były msze święte, organizowane koncerty, happeningi oraz spotkania propagujące nauczenia świętego Jana Pawła II. Wolontariusze zbierali także pieniądze na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W Długiem nie mogło być inaczej.

To był pierwszy taki wieczór papieski w Domu Ludowym w Długiem. Przyszło wiele osób, wszystkim towarzyszyły wielkie emocje. Gwiazdą spotkania był artysta Michał Matuszewski. Wspaniale poprowadził publiczność, która włączała się we wspólne śpiewanie – mówi Urszula Kuzian, pomysłodawczyni i współorganizatorka przedsięwzięcia.

W programie znalazły się recytacje przemówień papieskich, prezentacje multimedialne oraz piosenki religijne. W wykonaniu Michała Matuszewskiego zabrzmiały takie utwory jak „Papieżu Pielgrzymie” Eleni, „Zaufaj Panu” Magdy Anioł, „Abba Ojcze” czy „Barka”. Swoista fraza przewodnia stał się refren z piosenki „Człowieczy los” Anny German.

Przyjęliśmy tę frazę o uśmiechu za swoiste przesłanie. Wypowiedziana przez różne osoby stała się odzwierciedleniem papieskiego nauczania – podsumowuje Urszula Kuzian.


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."