NOWOSIELCE: Architekci krajobrazu z ZSCKR podbili Bretanię (ZDJĘCIA)


ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Uczniowie architektury krajobrazu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach szkolili swoje umiejętności w Bretani. Międzynarodowe warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Europa Direkt.

Organizator polsko-francusko-niemieckiego projektu wymiany młodzieży pierwszy etap zajęć zaplanował we Francji.

Młodzi adepci architektury krajobrazu wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec i Francji zdobywali nowe doświadczenia. Poznawali walory przyrodnicze i kulturowe regionu, uczyli się języków obcych, dbałości o ochronę środowiska naturalnego. Uczniowie rozwijali także umiejętności zawodowe z zakresy agroekologii oraz mieli szansę porównania kultury polskiej, francuskiej i niemieckiej.

unnamed31

Tydzień w Bretani był pierwszym spośród trzech spotkań zaplanowanych w ramach projektu. Gospodarzem pierwszego była szkoła w Kerbernez, drugiego będzie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Rówieśnicy z Europy odwiedzą Nowosielce w maju  bądź czerwcu przyszłego roku. Z kolei trzeci etap poprowadzi szkoła w Dreźnie, która zaprosi młodych architektów krajobrazu w drugiej połowie września 2017 roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, któremu towarzyszyły przepiękne krajobrazy celtyckiej krainy.

materiały nadesłane


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."