KRONIKA STRAŻACKA: Czołówka między Długiem a Bażanówką, płonąca wiata i zniszczony dach w Pielni


SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu wszystkim we znaki dała się pogoda. Strażacy kilkakrotnie interweniowali na drogach powiatu, monitorowali stan wód w rzekach oraz usuwali skutki silnych wiatrów.

Ślisko i niebezpiecznie na drogach

W miniony weekend w Sanoku przy Staszica strażacy interweniowali podczas kolizji dwóch samochodów osobowych. Z jezdni usuwali też rozbite szkło. Z kolei na Jagiellońskiej samochód osobowy uderzył w barierę. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Natomiast strażacy w tym miejscu pracowali przy usuwaniu z drogi plamy olejowej.

Na trasie między Długiem a Bażanówką doszło do czołówki. W tym zdarzeniu pięć osób było poszkodowanych.

Natomiast w Pakoszówce strażacy usuwali substancje ropopochodną z jezdni.

Puszczyk w kominie

W Załużu pomocy potrzebował puszczyk, który utknął w przewodzie wentylacyjnym.

Płonąca wiata

W Długiem strażacy gasili ogień, który rozprzestrzenił się w przydomowej wiacie na opał. W akcji łącznie uczestniczyło pięć zastępów. Dwa JRG Sanok, ochotnicy z Długiego, Jaćmierza oraz Nowosielec.

Tragiczny finał poszukiwań

Strażacy z OSP Raczkowa pomagali policji w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny. Niestety finał ich był tragiczny. Odnaleziono ciało poszukiwanego.

Silne wiatry i uszkodzony dach

W Pielni drzewo przewrócone przez porywisty wiatr uszkodziło dach budynku mieszkalnego. Strażacy zabezpieczyli go plandeką. Zniszczenia sięgnęły około 20 metrów kw. powierzchni.

Strażacy na Biegu Sokolim

W weekend zadbano o bezpieczeństwo zawodników, którzy wystartowali w XI Biegu Sokolim, zorganizowanym w Sanoku.

straz12


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."