GMINA ZARSZYN: Opadły kajdany i nastała wolność. Wspomnienia w 98. rocznicę odzyskania niepodległości (ZDJĘCIA)


ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Pieśni patriotyczne, wspólna modlitwa, inscenizacje i wspomnienia sprzed blisko stu lat. Mieszkańcy gminy Zarszyn uczcili pamięć bohaterów, którzy oddawali życie za ojczyznę. W Długiem i Nowosielcach zorganizawano z tej okazji wieczornice, które zgromadziły wielu uczestników.

W Domu Ludowym w Długiem młodzież ze szkoły podstawowej zaprezentowała montaż słowno muzyczny. Zebrani goście śledzili losy Polski od rozbiorów po I wojnę światową i odzyskanie niepodległości. Wystąpiły także zespoły, recytowano wiersze i wspólnie biesiadowano. W spotkaniu wzięli udział działacze lokalni, samorządowcy oraz mieszkańcy.

Z kolei w Nowosielcach na scenie wystąpiły maluchy z przedszkola. Mieszkańcy zaprezentowali przedstawienie pt. „Nowosielce 1918”, w którym przypomniano o problemach, rozterkach i oczekiwaniach tamtego czasu. W programie słowno-muzycznym zaprezentowali się również uczniowie z podstawówki. Zwieńczeniem spotkania był występ zespołu ludowego „Ziemia Sanocka”. Na widowni zasiedl;i samorządowcy, włodarze gminy, przedstawiciele straży pożarnej oraz mieszkańcy.

Uroczystości były tez okazja do zbiórki charytatywnej na rzecz Szymona Szajny.

 


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."