AKTUALIZACJA NOWOSIELCE: Uwaga! Woda z wodociągu nie nadaje się do picia!


ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. W Nowosielcach woda z wodociągu nadaje się tylko do spłukiwania toalet. Nie wolno jej pić.

Woda pitna w Nowosielcach wykazuje zanieczyszczenia bakteryjne. Można jej używać tylko do spłukiwania toalet.

Zgodnie z harmonogramem przebadalismy wodę, pobierając próbki w trzech punktach. Z nieoficjalnych jeszcze informacji, jakie docierają z sanockiego sanepidu wygląda na to, że w wodociągu w Nowosielcach są obecne zanieczyszcenia bakteryjne – informuje Krystyna Stasiczak, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zarszynie.

Dodaje, że ZGK robi wszystko, aby wyeliminowac zagrożenie.

– Woda z Sieniawy dociera do wszystkich miejscowości jedną nitką. Jedyne co możemy zrobic to płukanie jej przed i za hydrofornią. Dodam, że w Bażanówce i w Zarszynie nie jest podejrzewana obecność bakterii – precyzuje.

Wielu mieszkańców gminy, mimo podłączenia sieci wodociągowej, nadal korzysta z własnych studni.

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Zarszynie, w momencie wyeliminowania zanieczyszczenia bakteryjnego, zostanie przekazana informacja o odwołaniu zagrożenia.

niezdatna_woda

Mieszkańcy proszeni są o zwracanie uwagi na komunikaty i w miarę możliwości przekazywanie informacji sąsiadom. W przypadku pytań należy kontaktować się z dostawca wody, czyli ZGK w Zarszynie, pod numerami telefonu: (13) 4671 022 lub 607-547-172.

faucet-686958_960_720

źródło: UG Zarszyn


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."