Emerytury i renty przed świętami. ZUS wypłaci szybciej świadczenia


Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25 dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Świąt Bożego Narodzenia. Co za tym idzie wielu klientów ZUS, kontaktuje się z placówkami Zakładu, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach, a przed Nowym Rokiem.

money-367973_1280

W porozumieniu z MRPiPS podjęta została decyzja, żeby wszystkie wskazane świadczenia wypłacić maksymalnie do 23 grudnia, tak by i klienci dysponowali należnymi im.

Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, aby maksymalnie do 23 grudnia można było je dostarczyć zainteresowanym – informuje Małgorzata Łyszczarz-Bukała, rzecznik regionalny ZUS województwa podkarpackiego. – Natomiast osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 22 i 23 grudnia.

f

materiały nadesłane

 


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."