DZISIAJ: Rusza Wystawa Wielkanocna w Posadzie Zarszyńskiej


POSADA ZARSZYŃSKA / PODKARPACIE. Wójt gminy Zarszyn oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie Zarszyńskiej serdecznie zaprasza do udziału w XIV Wystawie Wielkanocnej, która rozpocznie się dzisiaj o godzinie 11.00 w sali Domu Kultury w Posadzie Zarszyńskiej.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Konkursie na najpiękniejszego baranka wielkanocnego. Będzie on przeprowadzony w dwóch kategoriach:

Kategoria I – dzieci i szkoły podstawowe; Kategoria II – dorośli i organizacje.

Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne oraz użycie ciekawych form zdobniczych. Dzisiaj rozstrzygnięcie, nagrody będą przyznane za trzy najciekawsze prace w obu kategoriach.

Celem organizowanej wystawy i konkursu jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia baranka w obrzędowości kościelnej i ludowej. Konkursy stwarzają okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia dekoracji świątecznych.

Tegoroczna wystawa obejmuje:

– Palmy wielkanocne,

– Pisanki wykonane różnymi technikami,

– Stroiki wielkanocne,

– i inne elementy dekoracji świątecznej.

Wystawa będzie czynna także jutro, 30 marca w godzinach od 9.00 do 16.00.

wystawa_plakatt-page-001__large_

 


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."