Bolid wyścigowy PMT-01 skonstruowany przez studentów Politechniki Rzeszowskiej najciekawszym projektem w Polsce! (ZDJĘCIA)


REGION / PODKARPACIE. Zespół PRz Racing Team wygrał ogólnopolski konkurs KOKON skierowany do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. W konkursie wzięły udział koła naukowe z największych uczelni technicznych w Polsce, między innymi AGH w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej czy Politechniki Warszawskiej.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza zgłosili do konkursu bolid wyścigowy PMT-01 skonstruowany na wzór pojazdów F1, który bierze udział w międzynarodowych zawodach serii SAE Formula Student. Bolid PMT-01 otrzymał nagrodę publiczności dla najciekawszego projektu, którą przyznano na podstawie głosowania internetowego.

Zdj (1)

Bolid opracowany przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał niemal dwukrotnie większą liczbę głosów niż pozostałe projekty.

To ogromne wyróżnienie i cieszymy się, że nasza konstrukcja aż tak spodobała się głosującym! – mówią studenci SKN Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej. – Nagroda, którą otrzymamy przyczyni się do prac rozwojowych nad konstrukcją nowego bolidu, który czujemy, że za rok znowu zawojuje konkursem Kokon – dodają.

Zdj (2)

Celem konkursu jest rozwój aktywności naukowej, budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi oraz propagowanie działalności naukowej studentów. Wyróżnione projekty studenckie otrzymają nagrodę pieniężną do dalszego rozwijania projektów.

Zdj (3) (1)

materiały nadesłane


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."