Kontrwywiad wojskowy i CBA bada aferę przetargową w Autosanie. Publikujemy oświadczenie zarządu spółki


SANOK / PODKARPACIE. Służba Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne badają aferę dotyczącą przetargu na autobusy dla wojska, w którym sanocki Autosan nie wystartował z uwagi na zaniedbania związane z niedotrzymaniem terminu zgłoszenia. W odpowiedzi na nasze pytania dotyczące tej sytuacji zarząd spółki wystosował oświadczenie, które publikujemy na naszym portalu.

Sprawę afery przetargowej w sanockiej fabryce autobusów mocno skomentował na twitterze Bartosz Kownacki, wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zarząd Autosanu podkreśla, że firma zamierzała wziąć udział w postępowaniu ogłoszonym przez 2 RB LOG Rembertów na dostawę autobusów dla polskiej armii. faktem jest, że nie dotrzymano terminu złożenia oferty, który został wyznaczony na 28 lipca do godziny 8.00. Oferta z Autosanu wpłynęła 20 minut po czasie, dlatego też została odrzucona.

– W stosunku do osoby odpowiedzialnej za zaistniały fakt zarząd AUTOSAN sp. z o.o wyciągnął konsekwencje w postaci zwolnienia dyscyplinarnego, skierował zawiadomienie do odpowiednich organów oraz będzie dochodził roszczeń na drodze postępowania cywilnego – czytamy w oświadczeniu.

 

IMG_7317

 

Źródło: red/autosan.pl / twitter.com/mon_gov_pl


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."