Setka nowych uczniów rozpocznie rok szkolny w ZSCKR w Nowosielcach


NOWOSIELCE / PODKARPACIE. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach rozpocznie rok szkolny z setką nowych uczniów. Starsi już w pierwszy weekend września wyjadą na Erasmusa. – Ten rok zapowiada się pracowicie – mówi Józef Gocko, dyrektor szkoły.

W szkole w Nowosielcach nowi uczniowie od 4 września rozpoczną naukę na pięciu kierunkach. Będą kształcić się w klasie technik weterynarii, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik oraz technik architektury krajobrazu w jednym oddziale, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Średnio w jednej klasie będzie uczyło się maksymalnie 24 osoby.

2253

Józef Gocko

Jestem zadowolony. Teraz, kiedy mamy niż demograficzny, setka nowych uczniów to dobry wynik – podkreśla Józef Gocko.

Warto także dodać, że w Nowosielcach rok szkolny dla niektórych uczniów rozpocznie się już w sobotę 2 września. Część z nich wyjedzie na Erasmusa do Irlandii. Następna grupa będzie kontynuowała Polsko-Niemiecko-Francuski projekt wymiany uczniów i wyjedzie właśnie do naszych zachodnich sąsiadów.

931


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."