Mateusz cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Aby samodzielnie funkcjonować, potrzebuje pomocy


BESKO / PODKARPACIE. Mateusz Szczepek ma 13 lat i mieszka w Besku. Choruję na dziecięce porażenie mózgowe. Do ubiegłego roku stan zdrowia pozwalał mu na samodzielne życie, jednak teraz nie jest dobrze. Problemy z chodzeniem, kolejne operacje i rehabilitacja. To wszystko wymaga sporych pieniędzy, których nie ma rodzina chłopca. Każdy może pomóc, dołączając do akcji.

Po urodzeniu u Mateusza stwierdzono dziecięce porażenie mózgowe, spastyczność kończyn dolnych. Lekarze nie dawali mu dużych szans na samodzielne życie. Dzięki rehabilitacji, pomocy specjalistów i uporowi najbliższych, chłopiec jest radosnym dzieckiem i prawie samodzielnym.

27153170_1568428349902832_584330487_n

Mateusz Szczepek, foto: archiwum prywatne

Niestety jego stan zdrowia pogorszył się, pojawiła się skolioza 70%, nogi stawały się coraz słabsze. Przed Mateuszem są kolejne operacje. Chłopiec chciałby być samodzielny i dotrzymać kroku swoim rówieśnikom. Jest to możliwe, ale tylko przy wsparciu innych, którzy zechcą pomóc.

Mateusz ma problemy z samodzielnym chodzeniem,w niedługim czasie czeka go poważna operacja kręgosłupa, później operacja nóg, a na końcu długa rehabilitacja. Leczenie, wyjazdy do lekarza są bardzo drogie, każda złotówka wpłacona na subkonto Mateusza pomoże nam walczyć o jego zdrowie i szczęśliwą przyszłości – mówi Sabina Bobak-Staniszewska, mama chłopca.

Mateuszowi można pomóc oddając 1% podatku dla Fundacji Avalon z dopiskiem Szczepek 8570.

Wszyscy ci, którzy chcą wesprzeć chłopca, mogą to uczynić na stronach fundacji.


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."