Mistrzowie wiedzy o Sejmie. Nagrody wręczył sam poseł (ZDJĘCIA)


GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaćmierzu odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Zarszyn z posłem na Sejm RP – Piotrem Uruskim oraz pracownikami Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z Warszawy – „Wszechnica Sejmowa”.


Z inicjatywy i z udziałem posła Piotra Uruskiego pracownicy „Wszechnicy Sejmowej” zaprezentowali zebranym uczniom i zaproszonym gościom wykłady połączone z prezentacją multimedialną na temat architektury oraz historii Sejmu, a także na temat trybu ustawodawczego.

Następnie, pod patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Sejmie. W konkursie wzięło udział ok. 50 uczniów ze wszystkich gminnych szkół.

Laureaci Konkursu (tj. od I do III miejsca) oraz pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział oraz upominki ufundowane przez „Wszechnicę Sejmową”. Dodatkową nagrodę dla zdobywcy I miejsca ufundował Marek Kuchciński – Marszałek Sejmu.

Przy wręczaniu nagród posłowi Piotrowi Uruskiemu towarzyszyła również Maria Kurowska – wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Andrzej Betlej – wójt gminy Zarszyn.

To wyjątkowe wydarzenie na długo zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom spotkania, przede wszystkim uczniom, ale również obecnym rodzicom, nauczycielom i zaproszonym gościom. Poza tym, dzięki temu wydarzeniu tematyka związana z Sejmem i legislacją stały się bliższe dzieciom i młodzieży obecnym na spotkaniu.

źródło/foto: UG Zarszyn


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."