NOWOSIELCE: Fantastyczna scenografia, stroje z epoki i polonez na finał. Patriotyczne widowisko teatralne (ZDJĘCIA)


GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. W niedzielę 6 maja w Nowosielcach w gminie Zarszyn zorganizowano widowisko teatralne, które zwieńczyło uroczyste obchody Konstytucji 3-go Maja oraz Dnia Strażaka. Mieszkańcy przygotowali niecodzienne widowisko teatralne. Zobacz fotorelację!

W niedzielę 6 maja 2018 r. w Nowosielcach odbyły się uroczyste Obchody Dnia Strażaka i Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija 227 lat od powstania tej jednej z najważniejszych ustaw w Polsce.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji strażaków oraz ich rodzin w Kościele Rzymskokatolickim pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowosielcach. Uświetniła je Orkiestra Dęta „Lutnia” z Zarszyna.

Dalsza część świętowania miała miejsce w godzinach popołudniowych, w sali Domu Kultury w Nowosielcach, gdzie widzom zaprezentowała się grupa teatralna, w skąd której wchodzą dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Przedstawiła ona inscenizację pt. „Zemsta z dębem w tle”. Aktorzy w zjawiskowych strojach z epoki prezentowali się w pięknie przygotowanej scenografii. Na zakończenie grupa zatańczyła dla wszystkich poloneza. Występ nagrodzony został gromkimi brawami.

Scenariusz przedstawienia przygotowany został przez Urszulę Małek, natomiast o oprawę muzyczną, nagłośnienie i obsługę techniczną zadbali Edward Litwin i Grzegorz Michalski.

Na zakończenia podziękowania dla organizatorów tj. Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach oraz mieszkańców miejscowości skierowali: Maria Pospolitak, radna V kadencji Sejmiku Województwa oraz Andrzej Betlej – wójt gminy Zarszyn. Podkreślali wielki wkład włożony w realizację tego wydarzenia.

źródło/foto: UG Zarszyn


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."