REKLAMA

Mali żacy w helikopterze! Świetna lekcja (FOTORELACJA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejne zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka „Plus” odbyli mali studenci PWSZ w Sanoku. Tym razem dzięki uprzejmości kierownictwa i pracowników Lotniczego Pogotowia w Sanoku, dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy lekarzy i ratowników pracujących w sanockim LPR.

O  mały włos, a zajęcia nie doszłyby do skutku. Specyfika pracy LPR jest bowiem taka, że helikopter może w każdej chwili odlecieć. Tak też stało się w sobotni poranek. O godzinie 8:00, a więc na godzinę przed wizytą dzieci na lotnisku, helikopter odleciał do Rzeszowa. Gdy dzieci zgromadziły się na miejscu zbiórki i zmuszeni byliśmy podać im smutną informację, usłyszały wydobywający się zza gór warkot silnika. Nadleciała maszyna – czytamy relacje na stronie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na Facebooku.

Zdjęcia w helikopterze, wykład na temat specyfiki pracy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zdominowały zajęcia. Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby zasiąść w środku helikoptera, który tak często lata nad naszym sanockim niebem.

Serdecznie dziękujemy kierownictwu i pracownikom LPR w Sanoku oraz Hubertowi Marek – ratownikowi GOPR i wykładowcy Instytut Medycznego PWSZ Sanok za poświęcony czas.

 

PWSZ Sanok


02-04-2019

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.