REKLAMA

Nie czekaj i dołącz do wielkiej gry o profesjonalne szkolne laboratorium!

Tylko do 5 czerwca można zgłaszać szkoły do pilotażowej edycji „Koloratorium”, nowego programu społecznego Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. O profesjonalnie wyposażone pracownie biologiczno-chemiczne rywalizują szkoły podstawowe z woj. podkarpackiego.

Jak powszechnie wiadomo, w procesie edukacji ucznia ważną rolę odgrywa nie tylko nauczyciel i jego pasja do przekazywania wiedzy, ale także odpowiednie otoczenie. Jak stworzyć takie, w którym zgłębianie wiedzy stanie się niezapomnianą przygodą i zabawą? Jedną z odpowiedzi na to pytanie jest „Koloratorium” – konkurs Śnieżki, w ramach którego firma funduje kolorowe laboratoria biologiczno-chemiczne. Szkoły mogą w nim zawalczyć o  przyjazną przestrzeń do twórczej i nowoczesnej edukacji. Dla uczniów udział w zabawie „Koloratorium” jest szansą na rozwój i inwestycją w przyszłość. Z kolei dla nauczycieli – możliwością przeprowadzania kreatywnych lekcji, zwiększania skuteczności przekazywanej wiedzy i pracy w doskonałych warunkach.

logotyp_koloratorium

„Koloratorium” to projekt kierowany do szkół podstawowych z małych miejscowości, których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys. Do konkursu mogą przystąpić szkoły i ich uczniowie, a zgłoszenie odbywa się przez stronę internetową www.koloratorium.pl . Jesteś ciekawy kto zwycięży i zdobędzie wyjątkowe nagrody? Wyniki zostaną ogłoszone już 22 czerwca. A jest o co walczyć!

W rywalizacji grupowej szkoły walczą o profesjonalne wyposażenie sali biologiczno-chemicznej oraz zestawy farb Śnieżka niezbędne do ich remontu. Nagrody trafią do trzech placówek, które zaangażują największa liczbę uczniów i przygotują najciekawszą pracę konkursową pt. „Pracownia bez zasad”, która ma przedstawiać szkolne laboratorium biologiczno-chemiczne inspirujące do nauki i eksperymentowania. Nagrody są warte wysiłku – I miejsce to 30 tysięcy złotych, II – 15 tys., a III – 10 tysięcy.

Z kolei w konkursie indywidualnym uczniowie konkurują między sobą o cztery multimedialne tablety marki Apple. Wygrają je ci, którzy w najciekawszy sposób przedstawią wizję wybranego przez siebie pierwiastka chemicznego w formie superbohatera. Warto podkreślić, że aktywność uczniów jest także premiowana punktami dla ich szkół, co oznacza że im więcej uczniów danej placówki zaangażuje się w grywalizację, tym większe szanse ich szkoły zyskają na awans do finału.

Poza nagrodami głównymi do zdobycia są także wyróżnienia w postaci produktów marki Śnieżka dla szkół i zestawów gadżetów dla uczniów.

koloratorium-pr

O Fundatorze:
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA – spółka wiodąca w Grupie Kapitałowej Śnieżka jest czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Aktualnie to jedyna w branży firma notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych i jedyna kontrolowana przez polski kapitał.

Śnieżka prowadzi stałą działalność badawczo-rozwojową na rzecz udoskonalania oferty rynkowej,  co jest możliwe między innymi dzięki pracy własnego wyspecjalizowanego laboratorium badawczego, które otrzymując w roku 2007 akredytację Polskiego Centrum Akredytacyjnego zyskało status jedynej takiej jednostki w branży.

Dzięki zaawansowanemu Centrum R&D i współpracy z renomowanymi międzynarodowymi dostawcami surowców w Śnieżce tworzone są  innowacyjne rozwiązania, gwarantujące najwyższą jakość oferowanych wyrobów. Śledząc światowe trendy w aranżacji wnętrz oraz współpracując z uznanymi polskimi projektantami i architektami Śnieżka oferuje najwyższej jakości produkty, których bogata kolorystyka jest źródłem inspiracji dla milionów mieszkań w kilkudziesięciu krajach. Wyroby firmy, dedykowane do ochrony i dekoracji różnego rodzaju podłoży trafiły w 2017 roku na 29 rynków eksportowych.

Grupa Kapitałowa Śnieżka zatrudnia około 1000 pracowników. Zlokalizowane w Polsce na Ukrainie i Białorusi fabryki produkują rocznie około 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej adresowanych na rynek krajowy i rynki zagraniczne. Śnieżka to firma, którą wyróżniają między innymi: innowacyjność i działalność w oparciu o jasno zdefiniowany katalog wartości, a także kilkunastoletnie zaangażowanie we wspieranie społeczeństwa w ramach programów i projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz poprzez działalność Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”.

Materiał partnera
materiały nadesłane
30-05-2018