REKLAMA

PODKARPACIE. Śmiertelne potrącenie 64-latka. Sprawca uciekła z miejsca zdarzenia

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło 19 marca br., w Sędziszowie Małopolskim. Potrącony 64-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia, 50-letniemu mieszkańcowi Sędziszowa Małopolskiego, grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

303-237787_1

19 marca bieżącego roku, po godz. 21, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na poboczu ul. Potokowej w Sędziszowie Małopolskim, leży ciało mężczyzny. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, zostały wykonane czynności procesowe. Ślady wskazywały, że mężczyzna w godzinach popołudniowo-wieczornych, mógł zostać potrącony przez samochód.

Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów oraz ustalenia operacyjne doprowadziły do wytypowania sprawcy. W minioną sobotę, funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego mieszkańca Sędziszowa Małopolskiego, zabezpieczono również jego pojazd marki Opel. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Ropczycach aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

źródło: KPP Ropczyce


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Czas na kolej od Jasła po Łupków i Krościenko! Podpisz PETYCJĘ do sejmiku (VIDEO, ZDJĘCIA)

POWIAT BIESZCZADZKI. Zderzenie dwóch osobówek. Interweniowało pogotowie z Przemyśla (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

30-03-2022

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.