REKLAMA

POSADA JAĆMIERSKA: Na razie nie ma konta na zbiórkę, ale będzie koncert charytatywny (ZDJĘCIA)

POSADA JAĆMIERSKA / PODKARPACIE. Pogorzelcy z Posady Jaćmierskiej tymczasowo znajdą dach nad głową w mieszkaniu przy ośrodku zdrowia w Jaćmierzu. Jak do tej pory nie znalazło się stowarzyszenie, które mogłoby prowadzić zbiórkę publiczną dla rodziny. Na razie pomogą strażacy-ochotnicy z Jaćmierza, organizując charytatywny koncert.

Jak poinformowano nas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zarszynie, nie znalazło się stowarzyszenie, które mogłoby utworzyć konto dla pogorzelców z Posady Jaćmierskiej.

 Te stowarzyszenia, które zadeklarowały gotowość do pomocy, nie są uprawnione do prowadzenia zbiórek publicznych – wyjaśnia Beata Stankiewicz, kierownik zarszyńskiego GOPS.

30

Tymczasem dla rodziny znaleziono mieszkanie przy ośrodku zdrowia w Jaćmierzu.

Lokal stoi pusty. Wymaga odświeżenia i zaopatrzenia w podstawowe sprzęty, jak kuchenka gazowa, łóżko czy meblościanka – dodaje kierownik.

Jak dowiedzieliśmy się w GOPS sprawa budowy nowego domu pozostaje otwarta.

Wszystko zależy od możliwości rodziny oraz środków, jakie uda się pozyskać na ten cel – precyzuje Beata Stankiewicz.

Ci, którzy chcieliby pomóc pogorzelcom z Posady Jaćmierskiej mogą kontaktować się z GOPS w Zarszynie pod numerem telefonu: (13) 473 71 21.

„Ludziom na ratunek. Odbudujmy dom”

Tymczasem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu postanowili zorganizować koncert charytatywny dla pogorzelców. Imprezę zaplanowano na 28 stycznia (sobota) na godzinę 17.00 w wiejskim Domu Kultury. W programie znalazł się występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która wykona kolędy i pastorałki. Zebrani obejrzą także jasełka oraz prezentacje mażoretek z zespołu „Vivid”. Całkowity dochód ze spotkania zostanie przekazany rodzinie z Posady Jaćmierskiej.

Szczegóły koncertu na plakacie.

pogorzelcy plakat

Zobacz zdjęcia po pożarze.

[nggallery id=33]

foto: KP PSP Sanok

Zobacz także: Wszystko stracili w pożarze. GOPS chce im pomóc stanąć na nogi (ZDJĘCIA) 

23-01-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.