Szkoła z Jaćmierza będzie nas reprezentować w województwie

W Miasteczku Ruchu Drogowego w Jaćmierzu przeprowadzono eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do etapu powiatowego zgłoszonych zostało łącznie 9 drużyn, w tym 4 drużyny w kategorii uczniów 10-12 lat, tj. ze Szkoły Podstawowej w Długiem, w Jaćmierzu, w Tarnawie Dolnej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku, a także 5 drużyn w kategorii uczniów pow. 12 lat, tj. ze Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu, w Porażu, w Besku, w Zarszynie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku.

Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy z dotyczące przepisów Ruchu Drogowego oraz musieli zaprezentować prawidłowe poruszanie się po Miasteczku Ruchu Drogowego, sprawnym pokonaniu toru przeszkód oraz z pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach konkursu przewidziano nagrody dla zwycięskich drużyn. Nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy. Sponsorami nagród byli: Magdalena Gajewska – Wójt Gminy Zarszyn, Stanisław Chęć – Starosta Powiatu Sanockiego, WORD w Krośnie, Rodzinne Centrum Sportu i Rekreacji WIKI Sanok, EKOBALL Sanok oraz MONT – INOX oraz Piotr Uruski Poseł na Sejm RP.

Wyniki przedstawiały się następująco:

Zgodnie z punktacją drużynową, w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat:
– I miejsce zajęła Drużyna Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu,
– II miejsce zajęła Drużyna Szkoły Podstawowej w Sanoku,
– III miejsce zajęła Drużyna Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej.

Zgodnie z punktacją drużynową, w kategorii uczniów powyżej 12 lat:
– I miejsce zajęła Drużyna Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu;
– II miejsce zajęła Drużyna Szkoły Podstawowej w Zarszynie;
– III miejsce zajęła Drużyna Szkoły Podstawowej w Porażu.

Zgodnie z punktacją indywidualną,

w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat:

– I miejsce zajęła – Kornelia Rygiel – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku,
– II miejsce zajął – Michał Jakiel – uczeń Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu,
– III miejsce zajął – Adam Knurek – uczeń Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu.

w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat:
– I miejsce zajął – Michał Borkowski – uczeń Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu,
– II miejsce zajęła – Kamila Klimkowicz – uczennica Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu,
– III miejsce zajęła – Patrycja Garbińska – uczennica Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu.

Prawo do reprezentowania Powiatu Sanockiego w Wojewódzkim Finale Turnieju BRD uzyskały Drużyny ze Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu.