REKLAMA

EDUKATOR WSPiA – unikalne narzędzie dydaktyczne w czasie pandemii

Zobacz film na temat EDUKATORA i systemu SBS

EDUKATOR studenta powstał w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej już w 2015 roku. Od tego momentu cały czas jest rozwijany i dostosowywany do potrzeb i wymagań studentów. Dzięki temu WSPiA stała się jedyną uczelnią w Polsce, która miała gotowe narzędzie wspomagające edukację zdalną podczas pandemii. Najlepiej obrazują to liczby. Po wprowadzeniu nauczania zdalnego w EDUKATORZE studenci WSPiA otrzymali ponad 19 tys. plików. Ich łączna waga przekroczyła 5 GB. Były to materiały, które uzupełniały wiedzę zdobywana podczas zajęć organizowanych w formie on-line.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to jedyna Uczelnia w Polsce, która wprowadziła tak rozbudowane narzędzie, jakim jest EDUKATOR studenta. Jest to autorski pomysł prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA. Głównym założeniem tego innowacyjnego systemu jest umożliwienie studentom systematycznego zdobywania wiedzy. W WSPiA każdy przedmiot podzielony jest na tematy, które student musi zaliczyć w danym semestrze. Materiały do nauki poszczególnych tematów otrzymuje on właśnie w EDUKATORZE studenta WSPiA.

Dzięki temu studenci mają dostęp do rozmaitych materiałów dydaktyczno – edukacyjnych: repetytoriów, fragmentów podręczników, artykułów, skryptów, kazusów i wielu innych. W EDUKATORZE zamieszczony jest także dokładny scenariusz realizacji tematów. Przed każdymi zajęciami studenci otrzymują zakres tematyczny oraz materiały, które pomogą im zrozumieć dane zagadnienie. Ponadto do dyspozycji mają repetytorium w formie elektronicznej z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi.

Studenci doceniają EDUKATORA jako sprawną pomoc naukową. Według nich jest to narzędzie, które z jednej strony ułatwia naukę, a z drugiej strony uczy systematyczności. – EDUKATOR okazał się bardzo pomocny w okresie pandemii, kiedy mieliśmy ograniczony dostęp np. do uczelnianej biblioteki i czytelni. Można powiedzieć, że dzięki udostępnianym w systemie materiałom Uczelnia była w naszych domach. Mogliśmy się swobodnie uczyć, uzupełniając wiedzę przekazywaną na wykładach on-linie i przygotowywać się do zdawania egzaminów – tłumaczą studenci WSPiA.

Tegoroczni absolwenci korzystali z EDUKATORA od początku swojej przygody z WSPiA. – Z udostępnianych materiałów korzystaliśmy praktycznie od pierwszego roku studiów. Przez ten czas przyzwyczailiśmy się do tego, że wszystko co potrzebne do nauki danego tematu i przedmiotu mamy zawsze pod ręką. Wystarczy zalogować się z dowolnego urządzenia do Wirtualnej Uczelni i w zakładce EDUKATOR wybrać interesujący nas przedmiot. Dzięki temu mamy szybki dostęp m.in. do repetytorium z opracowaniami poszczególnych tematów, przykładowych pytań problemowych. W rozmowach z kolegami z innych uczelni często słyszymy, że zazdroszczą nam, bo oni muszą zdobywać materiały do nauki na własną rękę – dodają studenci WSPiA.

Z badań prowadzonych przez Uczelnię wynika, że EDUKATOR studenta, to jeden z istotnych argumentów przemawiających za wyborem studiów właśnie w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Zobacz przykładowy EDUKATOR.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

14-09-2020