REKLAMA

Dzień Dumy z Munduru

10 maja br. żołnierze Obrony Terytorialnej z całej Polski mają okazję pochwalić się przynależnością do swojej Formacji. Za zgodą Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, na podstawie Zarządzenia Operacyjnego Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, tego dnia obchodzić będziemy „Dzień Dumy z Munduru”.

Wszyscy żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową oraz żołnierze Aktywnej Rezerwy, służący w Wojskach Obrony Terytorialnej udadzą się do swoich cywilnych miejsc pracy w umundurowaniu wojskowym, tym samym godnie reprezentując Formację, w której służą – mając na uwadze Credo żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Dzień Dumy z Munduru” jest zadośćuczynieniem postulatom żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową i daje możliwość zaprezentowania sylwetek żołnierzy w cywilnym środowisku pracy. Stanowi formę promocji służby wojskowej i może przyczynić się do wzmocnienia postaw proobronnych i patriotycznych  w społeczeństwie. Dodatkowo wpisuje się on w projekt realizowany w WOT  pn. „Pracodawca Przyjazny WOT” – promujący przedsiębiorców i pracodawców, którzy zatrudniają żołnierzy Obrony Terytorialnej.

Jeżeli w zakładzie pracy obowiązują zasady dotyczące używania ubrań ochronnych  w trakcie wykonywania pracy – żołnierze będą stosować się do tych zasad. Wszystkich żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej zachęcamy do udziału  w tym wydarzeniu, co stanowić będzie formę do zamanifestowania obecności ponad 40 tys. żołnierzy tego rodzaju Sił Zbrojnych w społeczeństwie.

ppor. RAFAŁ LASKA
p.o. oficera prasowego
20 PRZEMYSKA BRYGADA OBRONY

25-04-2024

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.