REKLAMA

Mateusz cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Aby samodzielnie funkcjonować, potrzebuje pomocy

BESKO / PODKARPACIE. Mateusz Szczepek ma 13 lat i mieszka w Besku. Choruję na dziecięce porażenie mózgowe. Do ubiegłego roku stan zdrowia pozwalał mu na samodzielne życie, jednak teraz nie jest dobrze. Problemy z chodzeniem, kolejne operacje i rehabilitacja. To wszystko wymaga sporych pieniędzy, których nie ma rodzina chłopca. Każdy może pomóc, dołączając do akcji.

Po urodzeniu u Mateusza stwierdzono dziecięce porażenie mózgowe, spastyczność kończyn dolnych. Lekarze nie dawali mu dużych szans na samodzielne życie. Dzięki rehabilitacji, pomocy specjalistów i uporowi najbliższych, chłopiec jest radosnym dzieckiem i prawie samodzielnym.

27153170_1568428349902832_584330487_n

Mateusz Szczepek, foto: archiwum prywatne

Niestety jego stan zdrowia pogorszył się, pojawiła się skolioza 70%, nogi stawały się coraz słabsze. Przed Mateuszem są kolejne operacje. Chłopiec chciałby być samodzielny i dotrzymać kroku swoim rówieśnikom. Jest to możliwe, ale tylko przy wsparciu innych, którzy zechcą pomóc.

Mateusz ma problemy z samodzielnym chodzeniem,w niedługim czasie czeka go poważna operacja kręgosłupa, później operacja nóg, a na końcu długa rehabilitacja. Leczenie, wyjazdy do lekarza są bardzo drogie, każda złotówka wpłacona na subkonto Mateusza pomoże nam walczyć o jego zdrowie i szczęśliwą przyszłości – mówi Sabina Bobak-Staniszewska, mama chłopca.

Mateuszowi można pomóc oddając 1% podatku dla Fundacji Avalon z dopiskiem Szczepek 8570.

Wszyscy ci, którzy chcą wesprzeć chłopca, mogą to uczynić na stronach fundacji.

24-01-2018

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.