REKLAMA

Mistrzowie wiedzy o Sejmie. Nagrody wręczył sam poseł (ZDJĘCIA)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaćmierzu odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Zarszyn z posłem na Sejm RP – Piotrem Uruskim oraz pracownikami Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z Warszawy – „Wszechnica Sejmowa”.


Z inicjatywy i z udziałem posła Piotra Uruskiego pracownicy „Wszechnicy Sejmowej” zaprezentowali zebranym uczniom i zaproszonym gościom wykłady połączone z prezentacją multimedialną na temat architektury oraz historii Sejmu, a także na temat trybu ustawodawczego.

Następnie, pod patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Sejmie. W konkursie wzięło udział ok. 50 uczniów ze wszystkich gminnych szkół.

Laureaci Konkursu (tj. od I do III miejsca) oraz pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział oraz upominki ufundowane przez „Wszechnicę Sejmową”. Dodatkową nagrodę dla zdobywcy I miejsca ufundował Marek Kuchciński – Marszałek Sejmu.

Przy wręczaniu nagród posłowi Piotrowi Uruskiemu towarzyszyła również Maria Kurowska – wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Andrzej Betlej – wójt gminy Zarszyn.

To wyjątkowe wydarzenie na długo zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom spotkania, przede wszystkim uczniom, ale również obecnym rodzicom, nauczycielom i zaproszonym gościom. Poza tym, dzięki temu wydarzeniu tematyka związana z Sejmem i legislacją stały się bliższe dzieciom i młodzieży obecnym na spotkaniu.

[nggallery id=59]

źródło/foto: UG Zarszyn

23-04-2018

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.