REKLAMA

NOWOSIELCE: Architekci krajobrazu z ZSCKR podbili Bretanię (ZDJĘCIA)

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Uczniowie architektury krajobrazu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach szkolili swoje umiejętności w Bretani. Międzynarodowe warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Europa Direkt.

Organizator polsko-francusko-niemieckiego projektu wymiany młodzieży pierwszy etap zajęć zaplanował we Francji.

Młodzi adepci architektury krajobrazu wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec i Francji zdobywali nowe doświadczenia. Poznawali walory przyrodnicze i kulturowe regionu, uczyli się języków obcych, dbałości o ochronę środowiska naturalnego. Uczniowie rozwijali także umiejętności zawodowe z zakresy agroekologii oraz mieli szansę porównania kultury polskiej, francuskiej i niemieckiej.

unnamed31

Tydzień w Bretani był pierwszym spośród trzech spotkań zaplanowanych w ramach projektu. Gospodarzem pierwszego była szkoła w Kerbernez, drugiego będzie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Rówieśnicy z Europy odwiedzą Nowosielce w maju  bądź czerwcu przyszłego roku. Z kolei trzeci etap poprowadzi szkoła w Dreźnie, która zaprosi młodych architektów krajobrazu w drugiej połowie września 2017 roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, któremu towarzyszyły przepiękne krajobrazy celtyckiej krainy.

[nggallery id=25]

materiały nadesłane

28-10-2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.