REKLAMA

NOWOSIELCE: Spektakl i barwne tańce. Widowisko w 100. rocznicę niepodległości (FOTO, VIDEO)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. W Nowosielcach w gminie Zarszyn z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości mieszkańcy przygotowali wyjątkowe widowisko. Zgromadzeni goście obejrzeli spektakl „Bohater” w wykonaniu Theatrum Mundi. Na scenie pojawił się Regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” z barwnym, narodowym repertuarem. Były też występy najmłodszych i piosenki patriotyczne.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowosielcach w gminie Zarszyn rozpoczęto od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym. Następni ks. proboszcz Henryk Dobosz poświęcił pamiątkowe tablic, które znajdują się przy krzyżu przed kościołem.

Na tablicy pamiątkowej widnieje napis „Przodkom w hołdzie, Potomnym ku pamięci. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy Nowosielec A.D. 2018”

Tablicę odsłonili: Andrzej Betlej – wójt gminy Zarszyn, gen. brygady January Komański, ppłk Andrzej Iskrowicz, Antoni Pisula.

Kolejnym punktem tego ważnego wydarzenia był spektakl słowno-muzyczny w Domu Kultury w Nowosielcach. Na scenie aktorzy Theatrum Mundi w spektaklu „Bohater” przybliżyli historyczne dzieje naszego kraju. Następnie zebrani obejrzeli występy RZL „Ziemia Sanocka” oraz uczniów i przedszkolaków. 

Obejrzyj fragmenty filmów z tego podniosłego wydarzenia oraz odnajdź się w fotogalerii!

   

 

Foto i video: Marek Michalski


14-11-2018

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.