REKLAMA

SOLINA. Bezpieczeństwo i dobra zabawa! Atrakcje nad wodą z PGE (VIDEO)

POLAŃCZYK / SOLINA / PODKARPACIE. Wakacje to czas, kiedy nad Jeziorem Solińskim odpoczywają tysiące turystów i mieszkańców całego regionu. W każdy weekend, w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje z PGE Energia Odnawialna”, na Cyplu w Polańczyku organizowane są pokazy ratownictwa wodnego, prezentacje sprzętu i umiejętności służb ratunkowych, a także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz zawody pływackie.

Blisko tysiąc uczestników akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”

Blisko tysiąc osób wzięło udział w tegorocznej akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” w Polańczyku. Od początku lipca, w specjalnej strefie nad Jeziorem Solińskim, instruktorzy z Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Celem projektu było zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”, którą zorganizowaliśmy wspólnie z bieszczadzkim WOPR, spotkała się z bardzo licznym odbiorem. Ze specjalnej strefy nad Jeziorem Solińskim skorzystało blisko tysiąc osób. Cieszę się, że młodzież po raz kolejny tak licznie wzięła udział w zajęciach z bezpiecznego zachowania nad wodą. To ważne, żeby mówić o zasadach obowiązujących nad wodą, a PGE Energia Odnawialna, jako zaangażowany partner, chce być wsparciem dla lokalnej społeczności, dlatego już po raz kolejny włączyliśmy się w tę akcję – powiedział Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.


grafika poglądowa

Przez ostatnie tygodnie teren przy centralnej bazie WOPR w Polańczyku został przekształcony w „małe miasteczko bezpieczeństwa”, gdzie ratownicy wodni, medyczni oraz instruktorzy ratownictwa szkolili, udzielali wskazówek oraz radzili najmłodszym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Szkolenia były zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Instruktorzy, oraz ratownicy wodni i medyczni uczyli jak posługiwać się sprzętem ratowniczym takim jak: koło, rzutka czy pas ratowniczy. Bardzo ważną częścią kursu były lekcje udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach zagrożenia życia. Opowiadaliśmy o naszej codziennej pracy oraz współpracy z innymi służbami, które wspierają nas w utrzymaniu bezpieczeństwa na Jeziorze Solińskim – powiedział Artur Szymański, prezes Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” odbyły się także wyścigi kajakowe i pływackie oraz weekendowe animacje dla dzieci. Warsztaty plastyczne, gry i zabawy z nagrodami sprawiły, sprawiły, że nauka i bezpieczeństwo łączyły się w przyjemny sposób. Ponadto w każdy piątek w Amfiteatrze Polańczyk wyświetlany był seans w ramach Kina Plenerowego.

Więcej w NASZEJ RELACJI VIDEO w nagłówku artykułu.

tekst: materiały prasowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Biegowe święto na Wyspie Energetyk. Pomoc dzieciom, rywalizacja, ekstremalny wysiłek (VIDEO, ZDJĘCIA)

Zapora Solińska wewnątrz. VIDEO z poziomu 6 metrów pod dnem jeziora! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Kolejka w Solinie otwarta! Jedziecie z nami?! (VIDEO)

19-08-2023

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Alexandra2024-04-23 18:37:10
0 0
10 Lotto Online-da necə iştirak edə bilərəm? online lotto , 10 Lotto Online platformasında iştirak prosesini izah edir və istifadəçilərə platformaya qeydiyyatdan keçmə və oyunlara iştirak etmə proseslərini göstərir.