REKLAMA

100% DLA ŻYCIA czyli XIV Kampania Białych Serc

REGION PODKARPACIE. Już 12 października 2018 roku rozpocznie się XIV Kampania Białych Serc – Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W tym roku Kampania odbędzie się pod hasłem: „100% DLA ŻYCIA” i jej tematyką przewodnią będzie uzależnienie od napojów energetycznych oraz zagrożenie, jakim jest łączenie energetyków z alkoholem.
 
Taka mieszanka wywołuje skutki niebezpieczne dla zdrowia i życia, m. in. uczucie agresji, napady psychozy, ryzykowne zachowania, często również przedawkowanie alkoholu wynikające z uczucia pozornej trzeźwości, które kończy się zazwyczaj paliptacją serca, zawałem, a w rezultacie także śmiercią. 
 
Pomysłodawcą Kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski, a jej symbolem białe papierowe serduszka, które pojawiają się w oknach szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji od dnia rozpoczęcia Kampanii aż do dnia jej zakończenia, które w tym roku przypadnie na 21 października 2018 roku.
Serduszka symbolizują serca wolne od narkotyków, ale także pamięć o wszystkich ofiarach uzależnień. Kampania od samego początku ma na celu edukację, profilaktykę dzieci, młodzieży, ale także osób dorosłych. Jej głównym celem jest przestrzeganie przed zażywaniem narkotyków i innych używek. W czasie ostatniej edycji – XIII Kampanii Białych Serc udział wzięło ponad 980 uczestników: szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji, stowarzyszeń.
 
W całej Polsce w czasie trwania Kampanii odbyło się ponad 1185 różnego rodzaju akcji, jak marsze protestu przeciwko narkotykom, projekcje fimów profilaktycznych, pokazy pierwszej pomocy, darmowe porady specjalistów, bezpłatne badania w kierunku HIV oraz HCV, warsztaty psychoedukacyjne, imprezy sportowe, koncerty i wiele wiele innych. We wszystkich akcjach wzięło udział ponad 210 tysięcy ludzi. Kampania jest także uczczeniem pamięci o ofiarach uzależnień – w trakcie jej trwania wolontariusze porządkują zaniedbane groby ludzi bezdomnych lub nieznanej tożsamości pochowanych na licznych cmentarzach.
 
Kampania Białych Serc swoim zasięgiem przekracza z roku na rok granicę Polski i dociera do takich krajów, jak: Ukraina, Francja, Szwecja, Włochy, Stany Zjednoczone. 
Już dziś każdy, kto chciałby zarejestrować swój udział w październikowej Kampanii Białych Serc może to zrobić elektronicznie wchodząc na stronę: 
https://bialeserca.pl.tl/ELEKTRONICZNA-KARTA-ZG%26%23321%3BOSZENIOWA.htm
i wypełnić formularz. 
Grupa Zalewski jako główny organizator serdecznie zaprasza do udziału w solidarnym proteście przeciwko narkotykom i przemocy! 
 
 
plakatXIVKBS_2
 
 
 
materiały nadesłane
28-08-2018

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.