REKLAMA

Bitwa o wozy II tura. Znamy zwycięskie gminy na Podkarpaciu!

PODKARPACIE. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31 grudnia 1998 roku) gmina do 20 tysięcy mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

Na Podkarpaciu wozy strażackie trafią do trzech gmin

1313-2
Foto: Biuro prasowe UMWP / archiwum

Łącznie 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z byłych 49 województw otrzyma, zgodnie z naszymi zapowiedziami, wozy strażackie. Między innymi dzięki akcji MSWiA udało się osiągnąć najwyższą frekwencję wyborczą w Polsce w XXI wieku – powiedział wiceminister spraw wewnętrzynych i administracji, Paweł Szefernaker.

Jedynym elementem, który zdecydował o zwycięskiej liście gmin, była frekwencja wyborcza (nie były do niej wliczane głosy oddane na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania). O nowe wozy nie mogły ubiegać się gminy, które zwyciężyły już w I edycji akcji.

W drugiej turze „Bitwy o wozy” najwyższą frekwencję – 94,61 proc. – odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie).

Drugie miejsce z frekwencją 89,9 proc. zajęła gmina Szulborze Wielkie (powiat ostrowski, byłe woj. łomżyńskie), a trzecie z frekwencją 86,86 proc. gmina Słupia (powiat skierniewicki, byłe woj. skierniewickie).

W żadnej z 49 zwycięskich gmin frekwencja nie była niższa niż 68 proc.

Na Podkarpaciu wóz strażacki wygrały gminy:

– Byłe województwo krośnieńskie

  • gm. Jasienica Rosielna – frekwencja 76,5%

– Byłe województwo przemyskie

  • gm. Zarzecze – 68,6%

– Byłe województwo rzeszowskie

  • gm. Hyżne – 74,11%

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra Pawła Szefernakera, w ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie zwycięskich gmin otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

Źródło: MSWiA

15-07-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.