REKLAMA

Ciekawy pomysł! Super realizacja! Piękne przystanki! (FOTO)

ZARSZYN / PODKARPACIE. Po co kupować nowe, skoro można wyremontować już istniejące i do tego osiągnąć fantastyczny efekt. Z takiego założenia wyszła wójt gminy Zarszyn Magdalena Gajewska, podejmując decyzję o remoncie przystanków autobusowych na terenie gminy.  Ciekawe i barwne projekty tworzy Paweł, Pan Od Malowania –  profil na portalu społecznościowym Facebook.

Magdalena Gajewska, Foto: UG Zarszyn

– Corocznie w budżecie gminy posiadamy tzw. znaczone środki, które musimy wykorzystać stricte na zadanie związane z utrzymaniem przystanków autobusowych. Zakup nowej wiaty przystankowej to wydatek rzędu 8-9 tysięcy złotych. Są to konstrukcje estetyczne, ale mało praktyczne. Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, nie chronią dostatecznie przed deszczem czy wiatrem – zaznacza Magdalena Gajewska, wójt gminy Zarszyn.

– Postanowiliśmy więc przeznaczyć wspomniane środki na odrestaurowanie murowanych przystanków. Nasze poprzednie remonty i malowania przystanków niestety przeważnie kończyły się tym, że już w kilka dni po tym zostawały one zdewastowane i porysowane. Bardzo ciężko było nam je utrzymać w odpowiedniej estetyce. Chciałam, aby ten problem został raz na zawsze rozwiązany stąd, zupełnie przypadkiem natrafiłam w mediach społecznościowych na profil Pana od Malowania, chłopaka który zajmuje się artystycznym malowaniem ścian. Skontaktowałam się z nim i zaproponowałam współpracę. Początkowo podchodził do tematu z wielką dozą ostrożności, gdyż wcześniej nigdy nie realizował takiego przedsięwzięcia. Skupiał się głównie na malowaniu we wnętrzach budynków. Jednak po krótkim zastanowieniu zgodził się przyjąć nasze zlecenie, które już po pierwszym dniu okazało się strzałem w przysłowiową 10 – dodaje nasza rozmówczyni.

Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem mieszkańców gminy, ale także turystów, którzy podróżują krajową 28.

– Pomysł, a raczej jego wykonanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Nie tylko mieszkańcy, ale i przejezdni byli zachwyceni tym co się zadziało w Gminie Zarszyn. Z zadowoleniem patrzymy jak samochody na obcych rejestracjach zatrzymują się na przystankach i robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Jeśli nawet co druga osoba wrzuci takie zdjęcie na media społecznościowe i oznaczy Długie czy Nowosielce jako lokalizację, to jest szansa, że informacja o naszej gminie pójdzie w świat i ktoś zechce nas odwiedzić. Więc nie dość, że wreszcie mamy super przystanki to jeszcze w ten sposób mamy okazję się wypromować – mówi pani wójt.

foto: Pan Od Malowania, fb


29-07-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.