REKLAMA

Dowiedz się jak zadbać o swoją przyszłość

Wybór odpowiedniej drogi dającej spokojną przyszłość to problem wielu maturzystów zastanawiających się nad wyborem uczelni i kierunku studiów. Co roku u młodych ludzi pojawia się pytanie „co mnie interesuje i czy znajdę studia, które zaspokoją moje pasie i oczekiwania”. Warto dobrze się zastanowić i najpierw sprawdzić ofertę dobrze przygotowanych i wysoko ocenianych kierunków studiów.

Jeśli w życiu robi się to, co się kocha, to nie przepracuje się ani jednego dnia w życiu. To hasło powinno przyświecać przy planowaniu swojej przyszłości. Jednak pamiętać należy, że jeśli coś było naszą pasją w szkole średniej to może warto podczas studiów zacząć rozwijać inne zainteresowania. Pamiętaj, że często mniej znaczy więcej. Dlatego może warto zainteresować się uczelnią, która zamiast wielu bardzo różniących się od siebie kierunków studiów w swojej ofercie ma kilka, ale za to bardzo dobrze przygotowanych i rozwijanych od wielu lat propozycji.

Studia nie tylko dla humanistów

Dobrym przykładem jest propozycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, która proponuje kandydatom na studia 5 kierunków studiów. Swoją ofertę rozwija z uwagą i baczne obserwując rynek pracy, zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów oraz to, czego aktualnie oczekują młodzi ludzie.

Swoje pasje i zainteresowania może rozwijać na prowadzonych od wielu lat i sprawdzonych kierunkach studiów, czyli: administracji, bezpieczeństwie wewnętrznym, prawie oraz zarządzaniu. Może się wydawać, że są to propozycje raczej dla humanistów, jednak z całą pewnością na wszystkich tych kierunkach odnajdą się także pasjonaci innych dziedzin. Wszystko dzięki ciekawym specjalnościom, których na wszystkich kierunkach jest aż 26 w tym 10 całkowicie nowych dostosowanych do potrzeb kandydatów.

Nowości

Obserwując rynek i rozwój zainteresowań młodych WSPiA postawiła w nowym roku akademickim na wyjątkową nowość. Jest to kierunek Kryminologia. Ten prestiżowy i popularny kierunek studiów prowadzony jest tylko przez kilkanaście uczelni w Polsce. Ma charakter multidyscyplinarny i koncentruje się na osobie przestępcy i łączą wiedzę z zakresu różnych nauk m.in.: psychologii, medycyny, prawa, socjologii czy ekonomii. Dzięki takiemu przygotowaniu jest to propozycja dla osób o różnych zainteresowaniach i pasjach.

Atrakcyjnie i interesująco wyglądają także nowe specjalności na pozostały kierunkach w WSPiA. Na kierunku Administracja wśród 11 specjalności jako nowość pojawiła się specjalność: Kadry i Płace. Uczelnia wprowadza także nowość na kierunku prawo. Jest to „Studium edukacyjne – kurs na aplikacje prawnicze”. Są to dodatkowe zajęcia praktyczne przygotowujące do podjęcia aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (a następnie sędziowskiej lub prokuratorskiej) lub adwokackiej, notarialnej, radcowskiej czy komorniczej. Dzięki temu już na początku studiów wiesz, że jeśli interesuje cię kariera prawnika, to uczelni pomoże Ci rozwinąć pasję i osiągnąć wymarzony cel.

Na Bezpieczeństwie wewnętrznym w WSPiA znalazło się 9 specjalności. Wśród nich 5 to nowości. Jest to: przygotowanie obronne i bezpieczeństwo militarne, bezpieczeństwo ekonomiczne, przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej i terroryzmowi, obronność państwa i bezpieczeństwo międzynarodowe oraz menedżer bezpieczeństwa – zarządzanie kryzysowe. Taka oferta pozwoli Ci przygotować się do pracy w różnych służba i organizacjach mundurowych oraz instytucjach dbających o nasze bezpieczeństwo. To staje się szczególnie ważne w dzisiejszych czasach i niepewnej sytuacji geopolitycznej.

Na kierunku zarządzanie WSPiA proponuje 6 ciekawych specjalności. 4 to zupełnie nowe propozycje: analityka biznesu, menedżer biznesu, zarządzanie projektowe oraz zarządzanie w instytucjach publicznych. Na studiach na tym kierunku rozwiniesz swoje umiejętności zarządcze, analityczne, a jeśli jesteś ciekawy pracy na własny rachunek, to nauczysz się panować nad własnym biznesem, rozwijając go we właściwy sposób.

Kierunki to nie wszystko, na co należy zwracać uwagę. Ważne jest także to, w jaki sposób dana uczelni przekazuje Ci wiedzę i jak ją weryfikuje. W WSPiA od wielu lat stawia na nowoczesność. Realizuje innowacyjny program nazwany „Nowoczesna Uczelnia”. Jednym z jego elementów jest nowatorski „System Kształcenia Studentów”, podnoszący jakość i efektywność nauczania. System składa się z czterech segmentów: EDR – EDUKATOR (nowoczesny asystent studenta on-line); SBS – STEP BY STEP (zupełnie nowy sposób zaliczania przedmiotów); MIX EDUKACYJNY (alternatywna wobec zajęć dydaktycznych forma zdobywania wiedzy, umiejętności i kwalifikacji); DKP – DROGA KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO (pięć ścieżek umożliwiających zdobywanie kwalifikacji i umiejętności praktycznych). Istotą systemu jest sukcesywne zdobywanie punktów odzwierciedlających nabywaną wiedzę, umiejętności i kwalifikacje, w tym organizacyjne.

Nauka w WSPiA to także wiele zajęć praktycznych, symulowanych rozpraw i oględzin miejsca przestępstwa. Aby nauka była atrakcyjna, uczelnia wykorzystuje nowoczesne symulatory wirtualnej rzeczywistości, atrakcyjne gry dydaktyczne i jedyne na Podkarpaciu nowocześnie wyposażone Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. Wszystko pod okiem nie tylko wybitnych i znanych profesorów, ale także praktyków z wieloletnim doświadczeniem.

O jakości przekazywanej wiedzy świadczą publikowane co roku dane z ministerialnego badania Ekonomicznych Losów Absolwentów, które pokazują, że osoby kończące studia w WSPiA bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy – szybko znajdując dobrze płatną pracę.

Co można studiować w WSPiA

W roku akademickim 2022/2023 WSPiA oferuje studia na kierunku: „administracja” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia), „kryminologia” (studia I stopnia), „prawo” (5-letnie studia magisterskie) oraz „zarządzanie” (studia I stopnia). Na kierunkach „administracja” i „zarządzanie” proponujemy nowatorską ofertę nazwaną „administracja // zarządzanie”. Nie musisz wybierać kierunku studiów w momencie składania podania. Zdecydujesz o tym dopiero po pierwszym rok wspólnych zajęć.

Rekrutacja elektroniczna

Rekrutacja kandydatów na studia prowadzona jest on-line. Kandydat loguje się elektronicznie poprzez nowoczesny system e-rekrutacja.wspia.eu. Uzupełnia wszystkie wymagane dane, załącza odpowiednie dokumenty oraz dokonuje wyboru kierunku studiów. Zgłoszenie jest przyjmowane przez pracowników biura rekrutacyjnego, którzy w razie potrzeby kontaktują się z kandydatem w celu uzupełnienia brakujących danych.

Na wszystkich kandydatów, którzy chcą złożyć podanie o przyjęcie na studia WSPiA czeka do 28 września 2022 r.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

13-10-2022