REKLAMA

Działają intensywnie przy gaszeniu ognisk koronawirusa!

W ubiegłym tygodniu żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zwiększyli swoje działania w walce z COVID 19. Terytorialsi wszystkie przedsięwzięcia realizują w ramach operacji „Trwała odporność”, którą w trzeciej dekadzie czerwca ogłosiło Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, tuż po zakończeniu operacji „Odporna wiosna”.

Nasza pomoc polega na zwiększonej intensywności działań przy gaszeniu ognisk koronawirusa poprzez wsparcie kombatantów, samorządów oraz placówek medycznych i sanitarnych.

Na wniosek Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie blisko 40 podkarpackich terytorialsów wspiera patrole policji w monitorowaniu osób objętych kwarantanną. W miarę możliwości do pomocy policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne. Zakres naszych działań polega między innymi na zbieraniu informacji o samopoczuciu i potrzebach osób objętych kwarantanną, jak również nawigacji miejsc, do których pomoc ma dotrzeć.

Na wniosek wojewody podkarpackiego, brygada codziennie deleguje 4 zespoły medyczne do wsparcia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Żołnierze pobierają wymazy mobilnie w domach osób przebywających w kwarantannie, Domach Pomocy Społecznej, jak również w wyznaczonych placówkach medycznych. W sumie do tej pory nasi medycy pobrali blisko 8 tys. wymazów.

****

3. Podkarpacka Brygada OT jest w stanie podwyższonego alertu gotowości do działań kryzysowych związanych z możliwością wystąpienia lokalnych podtopień. Żołnierze mogą spodziewać się powołania w trybie natychmiastowego stawiennictwa.

źródło: WOT

20-10-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.