REKLAMA

GMINA ZARSZYN: Jednogłośne absolutorium dla Andrzeja Betleja. „Wiele rzeczy czeka w kolejce, wychodzą nowe potrzeby, pracy nam nie zabraknie” (FILM, ZDJĘCIA)

ZARSZYN / PODKARPACIE. Rada Gminy Zarszyn postanowiła jednogłośnie udzielić absolutorium wójtowi Andrzejowi Betlejowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. – Uzyskanie absolutorium to docenienie nas wszystkich, którzy pracujemy w gminie – podkreśla wójt.

Wszystkie opinie o wykonaniu budżetu za 2016 rok były pozytywne. Dochody zaplanowane na niecałe 33 mln złotych wykonano w 99,7 %. Po stronie wydatków, gdzie było 34,4 mln złotych, plan roczny zrealizowano w 94,5 %.

Na koniec 2016 roku w gminie Zarszyn zanotowano nadwyżkę w wysokości 253 tys. złotych. Natomiast zobowiązania samorządu na koniec grudnia ubiegłego roku sięgnęły niespełna 1,4 mln złotych.

Uzyskanie absolutorium to docenienie wszystkich, bo pracujemy jako zespół. Wójt bez współpracy z radą, sołtysami, organizacjami pozarządowymi i wspierany przez zespół współpracowników, nie byłby w stanie wszystkiego zrealizować – podkreśla Andrzej Betlej.

Wśród największych inwestycji, jakie udało się zrealizować w minionym roku budżetowym należy wymienić chociażby termomodernizację budynków czterech szkół: w Jaćmierzu, Odrzechowej, Pielni oraz Nowosielcach, a także budynku urzędu gminy. Wielkie inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne wykonano w poprzednich  latach, ale i w 2016 roku znalazło się kilka prac w tej dziedzinie, w mniejszym zakresie.

Niektóre inwestycje zostały przesunięte na 2017 rok. I tutaj jest boisko wielofunkcyjne przy szkole w Odrzechowej, które obecnie jest już na ukończeniu.

Nie udało się też w pełni zrealizować inwestycji związanych z przeobrażeniami Domu Kultury w Pastwiskach w Regionalne Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odrzuciło wniosek samorządowców z Zarszyna, jednak po ich odwołaniu od tej decyzji, MKiDN postanowiło przyznać pieniądze, ale tylko w jednej czwartej wnioskowanej kwoty, dlatego prace w tym roku na tym obiekcie zapowiadają się w okrojonej wersji.

[nggallery id=48]

08-06-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.