REKLAMA

GMINA ZARSZYN: Opadły kajdany i nastała wolność. Wspomnienia w 98. rocznicę odzyskania niepodległości (ZDJĘCIA)

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Pieśni patriotyczne, wspólna modlitwa, inscenizacje i wspomnienia sprzed blisko stu lat. Mieszkańcy gminy Zarszyn uczcili pamięć bohaterów, którzy oddawali życie za ojczyznę. W Długiem i Nowosielcach zorganizawano z tej okazji wieczornice, które zgromadziły wielu uczestników.

W Domu Ludowym w Długiem młodzież ze szkoły podstawowej zaprezentowała montaż słowno muzyczny. Zebrani goście śledzili losy Polski od rozbiorów po I wojnę światową i odzyskanie niepodległości. Wystąpiły także zespoły, recytowano wiersze i wspólnie biesiadowano. W spotkaniu wzięli udział działacze lokalni, samorządowcy oraz mieszkańcy.

Z kolei w Nowosielcach na scenie wystąpiły maluchy z przedszkola. Mieszkańcy zaprezentowali przedstawienie pt. „Nowosielce 1918”, w którym przypomniano o problemach, rozterkach i oczekiwaniach tamtego czasu. W programie słowno-muzycznym zaprezentowali się również uczniowie z podstawówki. Zwieńczeniem spotkania był występ zespołu ludowego „Ziemia Sanocka”. Na widowni zasiedl;i samorządowcy, włodarze gminy, przedstawiciele straży pożarnej oraz mieszkańcy.

Uroczystości były tez okazja do zbiórki charytatywnej na rzecz Szymona Szajny.

[nggallery id=27]

 

11-11-2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.