REKLAMA

INWAZJA na granicy polsko-białoruskiej. Żołnierze pomagają ją „uszczelnić” (VIDEO, UWAGA WULGARYZMY)

POLSKA / PODKARPACIE. W ostatnich dniach coraz bardziej napięta staje się sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, gdzie regularnie dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granic państwa przez imigrantów. Do sieci wyciekł filmik z jednej z takich prób. Tymczasem przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych i administracji podali wczoraj wieczorem, że w „uszczelnieniu” granicy strażnikom pomaga 1000 żołnierzy.

W ostatnich miesiącach liczba na granicy Unii Europejskiej z Białorusią drastycznie wzrosła liczba migrantów, przede wszystkim z  Afganistanu, Syrii czy Iraku. Wczoraj Centrum Informacyjne Rządu przekazało statystykę, według której od początku tego miesiąca na polsko-białoruskiej granicy nielegalnie przekroczyć granicę próbowało aż 1935 osób.

Strażnikom udało się zapobiec usiłowaniu wejścia na teren RP 1175 migrantom, a 760 z nich zostało zatrzymanych i osadzonych w zamkniętych ośrodkach.

Zdecydowanie większa liczba cudzoziemców próbujących przedostać się do Polski i UE to efekt między innymi nowych przepisów wprowadzonych na Litwie i Łotwie. W drugim z wymienionych krajów na granicy obowiązuje stan wyjątkowy. Wczoraj wieczorem, Maciej Wąsik, zastępca Mariusza Kamińskiego w MSWiA (PiS) podał na Twitterze, że „Granica jest uszczelniona. Straż Graniczną wspiera od tygodnia 1000 żołnierzy Wojska Polskiego. Działamy szybko i skutecznie”.

Sytuacja staję się coraz bardziej napięta. Do sieci wyciekło nagranie video, na którym widać jak trudna jest obecnie sytuacja na polsko-białoruskiej granicy (UWAGA WULGARYZMY).


foto (2): Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, poglądowe

źródło: Red., Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, Twitter

18-08-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.