REKLAMA

BIESZCZADY: Kolejka nad Soliną. „Inwestycja większa niż zapora”

GMINA SOLINA / PODKARPACIE. – Pod względem możliwości rozwoju, a także pod kątem turystycznym, myślę, że inwestycja związana z kolejką gondolową i wieżą widokową jest większa niż sama zapora – mówi o strategicznym projekcie dla całych Bieszczadów wójt gminy Solina Adam Piątkowski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpoczęcie realizacji tego, bez wątpienia, ważnego dla całego regionu projektu, może nastąpić niebawem.

Kolejka gondolowa i wieża widokowa nad zaporą w Solinie to jeden z kilku strategicznych projektów inwestycyjnych dla Polskich Kolei Linowych na najbliższe lata.

Na nowe atrakcje dla turystów, którzy będą odwiedzać Bieszczady, PKL ma wydać 60 mln zł.

Uważam, że pod względem możliwości rozwoju całego regionu, a także pod kątem turystycznym, inwestycja ta jest większa niż sama zapora. Realizacja tego zadania da spore możliwości również innym, sąsiednim gminom – przyznaje Adam Piątkowski, wójt gminy Solina.

To strategiczna inwestycja dla całego regionu Bieszczadów – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP. – Bardzo dobrze się stało, że projekt ten znalazł się na liście najważniejszych zadań Polskich Kolei Linowych na najbliższe lata. Bez wątpienia, kolejka i wieża będą stanowić ogromną atrakcję.

Foto: archiwum PKL

Wykonanie zadania nadzoruje Urząd Gminy w Solinie. Do tego samorządu należą bowiem nieruchomości, które będą sprzedane pod tę inwestycję. Władzom oraz pracującym w ramach tego zadania urzędnikom udało się pozyskać niemal wszelkie potrzebne zgody. Pozostało przeprowadzenie przetargu i wyłonienie nabywcy nieruchomości, a jednocześnie wykonawcy prac.

Pierwsze postępowanie przetargowe zakończono 29 maja.

Została złożona jedna oferta. Przetarg został rozstrzygnięty negatywnie, z uwagi na to, że zaproponowana cena była mniejsza niż ta uwzględniona w warunkach przetargu. Będzie zatem ogłoszony drugi przetarg, możliwie jak najszybciej – wyjaśnia Katarzyna Zielińska-Onyszko, zastępca wójta Gminy Solina.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, inwestor jest nadal zainteresowany nabyciem nieruchomości i wykonaniem inwestycji. Szczegóły przetargu TUTAJ: KLIKNIJ. Warto zaznaczyć, że cenę wywoławczą za nieruchomości wykazane do sprzedaży pod budowę kolejki i wieży, oszacowano na ponad 8,5 miliona złotych.

Do tematu wrócimy.

źródło: Red., Polski Fundusz Rozwoju, Grupa PFR / Twitter

04-06-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.