REKLAMA

Łowy policji? Tysiące mandatów za brak NAMORDNIKA!

Funkcjonariusze policji nie ustają w tropieniu Polaków, którzy nie zasłaniają ust i nosa. Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, policjanci wypisali ponad 7 tysięcy mandatów.

Jak informuje rzecznik resortu zdrowia, policja nie próżnuje. Zapytany przez Polsat News o egzekwowanie restrykcji, Wojciech Andrusiewicz pochwalił działania policji. Ta wystawiła ponad 7 tysięcy mandatów.

– Ponad 7 tys. mandatów, ponad 17 tys. upomnień i około 500 wniosków o ukaranie do sądu skierowała policja w miniony weekend w związku z nieprzestrzeganiem przepisów covidowych – przekazał rzecznik.

– To nie jest tak, że nie ma egzekucji obecnie obowiązujących przepisów prawa. Policja działa dość skrupulatnie w ostatnim okresie czasu i, naprawdę, chwała policji za ostatnie działania – zapewniał Andrusiewicz.

Entuzjazm rzecznika jest dość niezrozumiały biorąc pod uwagę wątpliwości, jakie rodzą się wobec przymusu noszenia namordników. Polacy mają zasłaniać usta i nos w zamkniętych przestrzeniach miejsc publicznych, takich jak sklepy czy kościoły. Tymczasem, legalność rozporządzenia budzi ogromne wątpliwości. Polskie sądy coraz częściej umarzają mandaty, przyznając rację obywatelom.

– I to mimo zmiany w przepisach, która miała uzdrowić przekroczenie przez rząd delegacji ustawowej przy wprowadzaniu obostrzeń epidemicznych. Inne sądy podważają bowiem podstawę do karania za brak maseczek – pisze „Rzeczpospolita”.

Jakiś czas temu Konfederacja ujawniła otrzymaną ekspertyzę prawniczą w której stwierdzono m. in. bezprawność zmuszania posłów na Sejm RP do noszenia namordników. Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, był wielokrotnie karany za brak zakrycia ust i nosa. Dowiedziono zatem, że działania Marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, były całkowicie bezprawne. Sytuacja ta sprawiła, że coraz więcej osób kwestionuje zasadność noszenia masek.

Zobacz także:

04-11-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.