REKLAMA

NASZA AKCJA: Ataki wilków. Pomóżmy rolnikom z Podkarpacia! (VIDEO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Co kilka dni słyszymy o kolejnych atakach wilków, na zwierzęta hodowlane czy też psy. Mieszkańcy Bieszczadów boją się o życie swoich dzieci i rodzin.  Jak duże jest zagrożenie? Jak możemy pomoc mieszkańcom regionu?  Postanowiliśmy to sprawdzić i głośno o to walczyć. 

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie zwróciliśmy się z prośbą o przekazanie danych dotyczących ilości szkód zgłoszonych przez gospodarzy w naszym regionie w 2019 roku, związanych z atakami wilków. Poprosiliśmy również o informację dotyczącą wysokości wypłaconych odszkodowań. Niebawem na naszym portalu materiał w tej sprawie.

Zachęcamy również Państwa do przesyłania nam zdjęć obrazujących ataki wilków  ( redakcja@esanok.pl ). Będą one umieszczane w specjalnym dziale na portalu Polacy.pl .

Stworzymy tym samym własną bazę wspomnianych ataków. To, razem z danymi od RDOŚ, pozwoli określić jak duża jest skala problemu.

Zdjęcie poglądowe

Jak zgodnie podkreślają hodowcy, aby rozwiązać ich problem potrzebna jest interwencja Ministra Ochrony Środowiska. O zaproponowanie rozwiązań i komentarz w sprawie poprosimy ponadto  europosłów i posłów z Podkarpacia.

Pomóżmy podkarpackim rolnikom i hodowcom. Niech spokojnie produkują dla nas zdrową, ekologiczną żywność! Skorzystamy na tym my, ale przede wszystkim nasze dzieci, kolejne pokolenia Polaków!

Raz jeszcze zachęcamy do wysyłania zdjęć i śledzenia naszego portalu.

Poniżej materiał filmowy, w którym prezentujemy relacje mieszkańców gminy Ustrzyki Dolne. Ataki wilków na owce, bydło czy choćby psy to dla nich codzienność.

Kilkanaście ataków wilków w Bandrowie Narodowym (ZDJĘCIA 18+)

W Bieszczadach strach przed tragedią. 6 rozszarpanych psów (DRASTYCZNE FOTO)


Wysłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na łamach portalu eSanok.pl , P24.pl , Rzeszow24.pl , Polacy.pl .

Przypominamy o zachowaniu praw autorskich. Nadesłane fotografie traktowane będą przez redakcję jako własność osoby wysyłającej maila. Jeżeli nadesłane zdjęcia pochodzą od osób trzecich, a nie są wysyłane przez nie osobiście, prosimy o wpisanie w treści maila wyrażenie zgody przez autora na publikację oraz równoczesne podanie imienia i nazwiska twórcy. W przypadku kradzieży fotografii redakcja będzie zobowiązana do przekazania policji wszelkich danych mogących doprowadzić do odpowiedzialności karnej.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pożerają owce, konie, psy! Przejmujące relacje mieszkańców Bieszczad (VIDEO)

22-02-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.