REKLAMA

NOWOSIELCE: Fantastyczna scenografia, stroje z epoki i polonez na finał. Patriotyczne widowisko teatralne (ZDJĘCIA)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. W niedzielę 6 maja w Nowosielcach w gminie Zarszyn zorganizowano widowisko teatralne, które zwieńczyło uroczyste obchody Konstytucji 3-go Maja oraz Dnia Strażaka. Mieszkańcy przygotowali niecodzienne widowisko teatralne. Zobacz fotorelację!

W niedzielę 6 maja 2018 r. w Nowosielcach odbyły się uroczyste Obchody Dnia Strażaka i Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija 227 lat od powstania tej jednej z najważniejszych ustaw w Polsce.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji strażaków oraz ich rodzin w Kościele Rzymskokatolickim pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowosielcach. Uświetniła je Orkiestra Dęta „Lutnia” z Zarszyna.

Dalsza część świętowania miała miejsce w godzinach popołudniowych, w sali Domu Kultury w Nowosielcach, gdzie widzom zaprezentowała się grupa teatralna, w skąd której wchodzą dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Przedstawiła ona inscenizację pt. „Zemsta z dębem w tle”. Aktorzy w zjawiskowych strojach z epoki prezentowali się w pięknie przygotowanej scenografii. Na zakończenie grupa zatańczyła dla wszystkich poloneza. Występ nagrodzony został gromkimi brawami.

Scenariusz przedstawienia przygotowany został przez Urszulę Małek, natomiast o oprawę muzyczną, nagłośnienie i obsługę techniczną zadbali Edward Litwin i Grzegorz Michalski.

Na zakończenia podziękowania dla organizatorów tj. Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach oraz mieszkańców miejscowości skierowali: Maria Pospolitak, radna V kadencji Sejmiku Województwa oraz Andrzej Betlej – wójt gminy Zarszyn. Podkreślali wielki wkład włożony w realizację tego wydarzenia.

[nggallery id=60]

źródło/foto: UG Zarszyn

07-05-2018

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.