REKLAMA

NOWOSIELCE: Nie będzie likwidacji. PBS odpowiedział protestującym mieszkańcom

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Punkt Obsługi Klienta Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Nowosielcach nie zostanie zlikwidowany i będzie funkcjonował przynajmniej przez najbliższy rok. Taką decyzję podjął zarząd, po interwencji mieszkańców, którzy korzystają z placówki.

Mieszkańcy Nowosielec i okolicznych miejscowości postanowili wyrazić swój sprzeciw przeciwko likwidacji punktu obsługi klienta PBS.

Sprawa jest bardzo ważna, szczególnie dla seniorów naszej i okolicznych wsi – mówi Elżbieta Lutomska, jedna z osób zaangażowanych w akcję. – Inicjatywa zbierania podpisów pod naszą petycją to działanie oddolne,   z myślą o najstarszych mieszkańcach, którzy mają trudności z dotarciem do oddziału banku w Zarszynie czy siedziby w Sanoku – precyzuje.

W piśmie przesłanym do banku wnioskodawcy argumentują, że dla najstarszych likwidacja tej placówki jest równoznaczna z wykluczeniem i pozbawieniem ich dostępu do obsługi bankowej, między innymi możliwości odbioru emerytur i wypłaty gotówki. Dla wielu wiązałoby się to także z decyzją o przejściu do konkurencyjnych banków. Petycję podpisało ponad 750 osób.

pbs

O likwidację POK w Nowosielcach zapytaliśmy także w Podkarpackim Banku Spółdzielczym. Rzeczywiście punkt miał przestać funkcjonować, jednak zarząd odstąpił od tej decyzji.

– Podkarpacki Bank Spółdzielczy uprzejmie informuje, że  uwzględniając opinie mieszkańców Nowosielec oraz sąsiednich miejscowości, Zarząd Banku odstąpił od decyzji o likwidacji placówki w Nowosielcach – informuje Ewa Zgłobicka, dyrektor Departamentu Sprzedaży PBS w Sanoku.

– Punkt Obsługi Klienta nadal funkcjonował będzie w godzinach dogodnych  dla naszych klientów. Natomiast po upływie  rocznego okresu,  dokonana zostanie weryfikacja lokalizacji placówki  przez pryzmat jej rentowności, zgodnie z realizowaną  w latach 2016-2018 strategią banku – uzupełnia dyrektor.

foto: PBS Bank/fb

21-12-2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.