REKLAMA

Orzełek Bażanówka bryluje na boisku (ZDJĘCIA)

BAŻANÓWKA, REGION / PODKARPACIE. W turnieju Dukla MOSIR Cup 2017, który zorganizowano w minioną sobotę, wystąpiło 8 zespołów z 3 powiatów: krośnieńskiego, sanockiego i jasielskiego. Orzełek Bażanówka okazał się najlepszym zespołem.

W turnieju wystąpiły drużyny: AP Jasło, Bardomed Krosno, MOSIR Dukla I i II, Kolejarz Zagórz, Tempo Nienaszów, Przełomek Besko oraz Orzełek Bażanówka.

Zawodnicy Orzełka rozpoczęli turniej w imponującym stylu, pokonując w pierwszym meczu Kolajarza Zagórz 6-0. W drugim meczu drużyna z powiatu sanockiego wygrała z Tempem Nienaszów 2-0. Z każdym kolejnym meczem młodzi zawodnicy Orzełka czuli się coraz pewniej i w pokonanym polu pozostawili Bardomed Krosno 3-1 oraz MOSIR Dukla I, aż 4-1.

Gładkie zwycięstwo nad MOSIR Dukla I utwierdziło młodych piłkarzy w przekonaniu, że ten turniej będzie należał do nich. Wówczas pojawia się problem, każdy kolejny mecz oddzielony jest prawie godzinną przerwą, co niekorzystnie wpływa na zespół. W meczu z AP Jasło pada remis 1-1, przy kilku zmarnowanych sytuacjach ze strony Orzełka. Po tym meczu kolejna godzina czekania i zawodnicy stają się znudzeni, zmęczeni. Pomimo bardzo dobrej gry przegrywają 2-1 pierwszy mecz w tym turnieju z drugą drużyną gospodarzy. O zwycięstwie zadecyduje ostatnia kolejka, bowiem różnica pomiędzy drugim zespołem z Dukli do Orzełka zmalała do 1 punktu.

Chłopcy w ostatnim meczu zmotywowani przez trenera oraz kierownika drużyny, poczuli przypływ mocy i ostro ruszyli do ataku, spychając drużynę z Beska pod własną bramkę. Ataki sunęły jeden za drugim, piłka odbijała się od słupka, świetnie bronił bramkarz Przełomka, piłka po atomowych strzałach mijała o centymetry bramkę i w żaden sposób nie chciała do niej w paść. Na zegarze pozostało niespełna 2 minuty, wtedy Tobiasz Wanielista na skrzydle ograł 2 rywali, zagrał do niepilnowanego na 5 metrze Pawła Suwały i chłopcy cieszyli się z pierwszego miejsca w turnieju.

Zespół Orzełka przewyższał każdy zespół techniką, taktyką oraz motoryką. Akcje wzbudzały aplauz publiczności, z ust trenerów przeciwnych drużyn płynęły miłe komplementy zachwycających się grą.

Zespół Orzełka wystąpił w składzie: Daniel Okołotkiewicz, Jakub Makarski, Paweł Suwała, Mateusz Wojtal, Tobiasz Wanielista, Norbert Haduch, Jakub Szafran, Bartosz Pielech.

Trener Konrad Bury, kierownik drużyny Karolina Wanielista, fizjoterapeuta Monika Szafran.

Klasyfikacja końcowa:

1. Orzełek Bażanówka
2. MOSiR Dukla II
3. KAP Bardomed
4. MOSiR Dukla I
5. UKS Tempo Nienaszów
6. Przełomek Besko
7. AP Jasło
8. Kolejarz Zagórz

W trakcie zmagań wyodrębniono „DREAM TEAM” turnieju i tak o to wyróżnieni zostali:

1. Okołotkiewicz Daniel (Orzełek Bażanówka)
2. Chydy Kacper (KAP Bardomed)
3. Kornasiewicz Wiktor (Przełomek Besko)
4. Wanielista Tobiasz (Orzełek Bażanówka)
5. Pasterczyk Patryk (MOSiR Dukla I)

[nggallery id=40]

Konrad Bury
trener

21-02-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.