REKLAMA

Piotr Uruski gościem w ogólnopolskim programie. Co mówił o unii? (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski jest w ostatnim czasie regularnym gościem publicystycznego programu TVP Info „Minęła 8” i „Minęła dwudziesta”. Sanoczanina można było oglądać w ogólnopolskiej telewizji choćby dzisiaj rano, gdy poseł mówił między innymi o kandydatach na szefa Komisji Europejskiej. Na unijnych szczytach trwają bowiem rozmowy na temat przyszłych przywódców europejskich struktur.

Piotr Uruski, poseł na Sejm RP i reprezentant Ziemi Sanockiej jest w ostatnim czasie częstym gościem ogólnopolskiej stacji TVP Info, w której wypowiada się w ramach publicystycznych programów „Minęła 8” i „Minęła dwudziesta”.

Dzisiaj rano, rozmowa dotyczyła kilku aktualnych tematów, w tym kluczowych decyzji personalnych w strukturach Unii Europejskiej. Na pytanie redaktora: – Czy poparłby pan kandydaturę Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej? Piotr Uruski odpowiedział: – Nie, nie poparłbym takiej kandydatury, ponieważ Europa ma łączyć, a nie dzielić. Wiemy przecież o tym, jakie było wcześniej stanowisko pana Timmermansa w sprawach Europy Środkowej, nigdy nie krył się z jednoznacznym stanowiskiem w tym temacie. Cała Europa powinna wybrać kandydata, który będzie jednoczył, będzie tworzył dobry klimat do tego, aby Europa nie była Europą dwóch prędkości. Co zaskakujące, Włochy odrzucają tę kandydaturę, a  więc już nie tylko kraje V4 i państwa środka kontynentu. Mówi się przecież o tym, że gdyby doszło do tajnego głosowania, inne kraje również mogłyby wyrazić votum separatum wobec tej kandydatury. Polityczny impas w Brukseli jest dla unii dużym problemem. Szybki, sprawny wybór przewodniczącego pokazałby siłę Europy. Natomiast przeciąganie sprawy, tarcia i kolejne spotkania dają sygnał światu, że Europa jednak nie jest silna i zjednoczona.

Całe nagranie dostępne jest na stronie internetowej TVP Info.

Wkrótce Piotra Uruskiego będzie można zobaczyć w kolejnych odsłonach programów.

„Minęła 8” to jak dowiadujemy się z opisu, główny program publicystyczny poranka TVP Info. Podsumowanie najważniejszych informacji. Prowadzący program rozmawia z czołowymi uczestnikami wydarzeń oraz ekspertami i komentatorami życia publicznego. 


Screen z dzisiejszego porannego programu „Minęła 8”. Źródło: TVP Info

źródło: Red., TVP Info

02-07-2019

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.