REKLAMA

PiS liderem, pozostałe ugrupowanie powyżej progu. Prawybory w Wieruszowie

WIERUSZÓW / POLSKA. W gminie Wieruszów w okręgu sieradzkim zorganizowano prawybory. To miejsce nazywane jest „Polską w pigułce”. Wyborcy mogli oddać swój głos na jeden z komitetów wyborczych. Jak prezentują się wyniki?

Wieruszów, który jest nazywany „Polską w pigułce”, kolejny raz podjął inicjatywę zorganizowania prawyborów, które przeprowadzono w niedzielę 6 października. Pierwsze takie wydarzenie zorganizowano w 1997 roku. Warto dodać, że w gminie, od wielu lat wynik lokalnego głosowania, czy to w wyborach parlamentarnych, prezydenckich czy do Unii Europejskiej, jest bardzo zbliżony do wyników z ogólnopolskich. Różnica w wynikach zazwyczaj mieści się w granicy błędu statystycznego.

Tym razem umożliwiono wyborcom oddanie głosów na jeden z sześciu komitetów wyborczych, w 12 lokalach wyborczych między 8.00 a 18.00. Frekwencja była na poziomie 13 proc.

Gdyby w najbliższa niedzielę wyniki były takie, jak w prawyborach w Wieruszowie, to pięć ogólnopolskich komitetów wyborczych przekroczyłoby próg wyborczy i weszło do sejmu.

Wyniki z Wieruszowa prezentowały się następująco:

PiS – 46,50 proc.
KO – 23,49 proc.
SLD – 13,08 proc.
PSL – 7,86 proc.
Konfederacja – 7,02 proc.

Wybory parlamentarne zaplanowano na 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

 

 

źródło: foto senat.gov.pl

07-10-2019

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.