REKLAMA

Po studiach w WSPiA znajdziesz pracę

Prawie 96 procent absolwentów studiów II stopnia oraz 93 procent absolwentów pięcioletnich jednolitych studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej znajduje pracę po ukończeniu nauki!

WSPiA_01

Tak wynika z najnowszych badań opublikowanych w Ogólnopolskim systemie monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) w czerwcu 2018 roku. Badanie co roku opracowuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w oparciu o dane udostępnione przez ZUS.

Tegoroczne badanie Ekonomicznych Losów Absolwentów przygotowane zostało po raz trzeci i objęło absolwentów z 2016 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowując zestawienie, skorzystało z danych udostępnionych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Główny Urząd Statystyczny.

Z systemu ELA jednoznacznie wynika, że prawie 96 procent absolwentów studiów II stopnia w WSPiA (kierunki: „administracja” oraz „bezpieczeństwo wewnętrzne”) znajduje pracę po ukończeniu nauki (II miejsce na Podkarpaciu). W przypadku jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” jest to aż 93 procent (najlepszy wynik w regionie). Bardzo dobrze na rynku pracy radzą sobie także absolwenci studiów I stopnia (kierunków „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne), po których najczęściej kontynuuje się naukę. W tym przypadku po ukończeniu studiów pracę znajduje blisko 80 procent absolwentów WSPiA (najlepszy wynik na Podkarpaciu).

WSPiA_05

Ile zarabiają absolwenci WSPiA?

Na najwyższą pensję zaraz po studiach – w wysokości 2700 zł – mogą liczyć absolwenci studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA. Pod względem zarobków zaraz po studiach absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” otrzymują pensję w wysokości prawie 2550 zł (I miejsce w regionie). Ekonomiczne Losy Absolwentów pokazują także, że absolwenci studiów I i II stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA zaraz po ukończeniu nauki otrzymują około 2400 zł (III miejsce na Podkarpaciu), a absolwenci studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” o 100 zł mniej (II miejsce w regionie).

Z tegorocznego badania Ekonomicznych Losów Absolwenta wynika także, że prawnicy po studiach w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej najszybciej w regionie znajdują pracę na etacie. Zajmuje im to niecały miesiąc. Po studiach I i II stopnia na kierunku „administracja” absolwenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej na poszukiwaniu etatowej pracy spędzają niewiele powyżej miesiąca. W przypadku studiów I i II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” poszukiwanie pracy etatowej absolwentowi WSPiA zajmuje niecałe 2 miesiące.

Trzecie już monitorowanie Ekonomicznych Losów Absolwentów przygotowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego kolejny raz potwierdza wysoką jakość kształcenia na wszystkich kierunkach studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Potwierdza także, że tworzenie mniejszej ilości, ale mocnych kierunków daje efekty w postaci dobrze przygotowanych do wejścia na rynek pracy absolwentów. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa od początku istnienia tworząc kierunek studiów, rozwija go tak, aby był mocny, z tradycjami oraz co najmniej z uprawnieniami magisterskimi.

WSPiA_04

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPiA jest najstarszą szkołą wyższą na Podkarpaciu utworzoną w 1995 r. Prowadzi studia w dwóch Kolegiach Dydaktycznych: Kolegium Administracji, Biznesu i Zarządzania oraz Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa. Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów: „administrację” (studia I i II stopnia), „zarządzanie” (studia I stopnia), „prawo” (5-letnie studia magisterskie) oraz „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia). WSPiA jest jedyną uczelnią na Podkarpaciu, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Daje jej to status uczelni akademickiej.

Ekonomiczne Losy Absolwentów

ELA jest jedynym na świecie systemem, który generuje automatyczne raporty o każdym kierunku studiów wszystkich uczelni w kraju. Gromadzi dane o ekonomicznych losach wszystkich absolwentów polskich szkół wyższych, żeby ustalić – ile zarabiają, jak długo po studiach szukają pracy lub ilu wśród nich jest bezrobotnych. Zbiory danych pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Głównego Urzędu Statystycznego, a także z POL-onu. Automatyczna analiza dokonywana jest przy pomocy unikatowego w skali światowej oprogramowania.

Więcej informacji o studiach w WSPiA znajdziesz na stronie www.wspia.eu .

WSPiA_02

artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

02-07-2018
Poprzedni artykuł:
«