REKLAMA

Polacy coraz chętniej zmieniają banki

SANOK / PODKARPACIE. Liczba osób zmieniających bank wzrosła znacząco. Najwięcej klientów przenosiło rachunki do Credit Agricole. Z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej wynika, że Polacy coraz chętniej zmieniają bank na inny, ich zdaniem lepszy.

O ile w I kwartale 2016 roku takiej zmiany dokonało 5,8 tysiąca osób, o tyle w I kwartale 2017 roku w samym marcu 4 tysiące osób zmieniło rachunek. W całym kwartale do innego banku przeszło 9,86 tys. osób i jest to wynik o 68% wyższy niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

Nie są to może tak duże liczby jak w przypadku operatorów komórkowych (liczba osób, które zmieniły dostawcę usług telefonicznych idzie w miliony), ale rosnąca dynamika jest zauważalna. Wpływ na to ma z pewnością system Ognivo (zarządzany przez KIR), który upraszcza zmianę banku. Dzięki temu systemowi wystarczy złożyć wniosek, a wszelkimi formalnościami zajmuje się bank. Nie trzeba więc tracić czasu na informowanie choćby Urzędu Skarbowego, ZUS-u czy pracodawcy o nowym numerze rachunku.

Najwięcej klientów trafia w ten sposób do Credit Agricole. Bank ten zgarnął 60 procent wszystkich przenoszonych kont w pierwszym kwartale 2017 roku, przy czym w samym marcu przejął niemal wszystkie przenoszone rachunki. Powodem wybierania przez polskich klientów tego właśnie banku może być oferta – Credit Agricole oferuje w promocji pieniądze za przeniesienie rachunku (nawet 200 zł) i ma bezpłatne (po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków) konta osobiste.

– Jeszcze niedawno klienci niechętnie zmieniali swój bank, nawet jeśli nie byli zadowoleni z jego usług. Ale te czasy już minęły. Teraz klienci chętnie szukają lepszej alternatywy. Cieszę się, że znajdują ją u nas – mówi Sebastian Klimowicz, dyrektor placówki bankowej Credit Agricole w Sanoku.

unnamed

Obecnie zmiana banku jest dla klienta bardzo prosta. Wystarczy złożyć w placówce Credit Agricole wniosek wraz z upoważnieniem dotyczącym przeniesienia usług a doradca zajmie się wszystkimi formalnościami, włącznie z zamknięciem konta w dotychczasowym banku. Credit Agricole pomaga kompleksowo i wraz z kontem może zadbać m.in. o przeniesienie stałych zleceń oraz pełnomocnictw. W razie potrzeby może także przekazać informację o dokonanej zmianie odpowiednim instytucją, np. pracodawcy, ZUS czy też urzędowi skarbowemu.

Nasi doradcy wszystkim się zajmą i nie wymaga to praktycznie żadnego dodatkowego zaangażowania ze strony klienta – przekonuje Sebastian Klimowicz.

Credit Agricole jest najczęściej wybieranym bankiem przy przenoszeniu kont nieprzerwanie od 2015r. Teraz premiuje klientów, którzy się na to zdecydują. Każdy, kto przeniesie konto ze swojego dotychczasowego banku razem z wynagrodzeniem może otrzymać 100 zł lub 200 zł premii.

Warto dodać, że Credit Agricole Bank Polska jest najczęściej polecanym bankiem w Polsce. W pierwszym kwartale 2017 r. w badaniu instytutu Millward Brown „Klienci banków w Polsce” uzyskał 58 prac. pozytywnych rekomendacji. – blisko dwa razy więcej niż kolejny bank. Wszystkie produkty i usługi bankowe i ubezpieczeniowe oferowane przez Credit Agricole dostępne są zdalnie przez serwis CA24 (telefoniczny, internetowy, mobilny) oraz w sieci ponad 450 placówek bankowych i 350 biur kredytowych CA Express w całej Polsce. Posiadacze kart płatniczych banku mogą również korzystać z największego w Polsce Klubu Rabatowego i kupować taniej towary i usługi dostępne u ponad 10 tyś. partnerów.

unnamed (1)

Sebastian Klimowicz, dyrektor placówki bankowej:

W naszym banku nikt nie jest anonimowy. Każdy klient otrzymuje swojego dedykowanego doradcę, który pomaga i towarzyszy mu na różnych etapach jego życia. Dzięki temu możemy proponować dopasowane rozwiązania w odpowiednim czasie: zaczynając od 1 KONTA, poprzez karty kredytowe, konta walutowe, kredyty, lokaty oszczędnościowe po różnego rodzaju ubezpieczenia i usługi assistance. Klienci doceniają taki model obsługi i dlatego chętnie wybierają Credit Agricole a także polecają nas rodzinie i znajomym. Od kilku lat zajmujemy pierwsze miejsca w badaniach rekomendacji klienckich. Ten wynik bardzo nas cieszy, bo najbliższym rekomenduje się coś naprawdę godnego zaufania. I taki właśnie jest nasz bank.

Niezależnie od powodów, dla których Polacy zmieniają bank, wzrost liczby osób dokonujących takiej zmiany dobrze wróży. Tylko reagowanie w ten sposób na rosnące opłaty w bankach może sprawić, że polskie banki ograniczą drastyczne w ostatnim czasie podwyżki.

Bądź aktywny!

W Credit Agricole rozumiemy jak ważny dla każdego z nas jest zdrowy tryb życia – relacjonuje Sebastian Klimowicz. Dlatego też przygotowaliśmy dla naszych obecnych i przyszłych klientów wyjątkowe rozwiązanie. Osoby, które w miesiącu czerwcu założą w Credit Agricole konto oraz spełnią dodatkowy warunek mogą otrzymać karnet OPEN do siłowni Energy w Sanoku. Zależy nam, aby wspierać aktywność fizyczną również na lokalnym rynku, dlatego też postanowiliśmy obdarować naszych klientów karnetem na siłownię, który daje możliwość korzystania przez miesiąc z wszystkich jej funkcjonalności bez żadnych limitów. Wierzymy, że taki prezent zachęci wiele osób do ruchu i pozwoli zadbać o swoją kondycję. Dodatkowo, w dniach 21 oraz 23 czerwca w naszej placówce przy ul. Jagiellońskiej 19 w Sanoku będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji pracownika Nature House. Dietetyk zważy Cię, zmierzy, sprawdzi zawartość tkanki tłuszczowej, zatrzymanych płynów metabolicznych, a także określi współczynnik BMI. Ekspert przeprowadzi także z Tobą wywiad dietetyczno-medyczny dotyczący oceny Twoich aktualnych nawyków żywieniowych, stylu życia, trybu pracy, przebytych chorób, przyjmowanych leków i dolegliwości, z którymi się borykasz, a nawet upodobań smakowych i ulubionych potraw. Taka konsultacja będzie w pełni darmowa – serdecznie Zapraszamy!

21.06 dniem Credit Agricole!

Z okazji czwartej edycji Dnia Credit Agricole klienci placówki bankowej będą mieli również szansę wygrać stylowy miejski rower marki Cossack wraz z darmowym ubezpieczeniem „Pakiet OC” na 12 miesięcy. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy klienci, którzy między 21 a 30 czerwca otworzą konto, a w przypadku gdy taka umowa została zawarta wcześniej – zakupią inny produkt z oferty banku. Zadaniem konkursowym jest napisanie hasła zawierającego w sobie słowa: lato, rower, Credit Agricole.

unnamed (2)

Artykuł sponsorowany

12-06-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.