REKLAMA

Polak chciał wwieźć śmigłowiec na Ukrainę. Nie miał zezwoleń (FOTO, WIDEO)

REGION. Państwa Służba Graniczna Ukrainy zatrzymała na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Krakowiec-Korczowa Polaka, który usiłował wwieźć na teren Ukrainy śmigłowiec. Obywatel Polski nie posiadał wymaganych zezwoleń.

news_20200312_164707_1584024427

Foto: dpsu.gov.ua

Obywatel Polski próbował wwieźć na teren Ukrainy śmigłowiec. Ukraińskie oddziały graniczne miały już wcześniej posiadać informacje operacyjne na temat tego transportu i czekali na przekroczenie przez Polaka ukraińskiej granicy. Śmigłowiec był przewożony przez ciężarowy samochód marki Renault, poruszający się na polskich numerach rejestracyjnych. Obywatel Polski nie posiadał odpowiednich zezwoleń ma transport.

Zatrzymany śmigłowiec to MI-2 z turbinowym silnik lotniczym, ważący 4 ton, mający wartość ponad 20 tysięcy dolarów. Zgodnie z ustaleniami Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, miał on być dostarczony do Berdyczowa. Śmigłowiec jest prawdopodobnie produktem podwójnego zastosowania (cywilno-wojskowym).

news_20200312_164530_1584024330

Źródło: dpsu.gov.ua

12-03-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.