REKLAMA

Przedszkole Akademia Małego Geniusza posiada wolne miejsca w grupie dzieci ze spektrum autyzmu

SANOK / PODKARPACIE. Przedszkole „Akademia Małego Geniusza” stworzyło grupę terapeutyczną z myślą o dzieciach  z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, która wspiera je w ich indywidualnym rozwoju poznawczym, motorycznym i społeczno-emocjonalnym. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, odpowiedni dobór metod i technik pracy, mała grupa przedszkolna (4 dzieci, 2 nauczycieli) i duży nacisk na pracę indywidualną, a także świetnie wyposażone sale tworzą idealne warunki do rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W sali uwzględniono miejsce do pracy grupowej, indywidualnej, miejsce do pracy z tablicą interaktywną,  miejsce do wypoczynku oraz miejsce do zabawy. Ściany są w szarym kolorze, aby działały uspokajająco na dzieci. Część ścian osłonięta jest specjalnymi materacami, które mają zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Rozpoznajemy i wywieramy nacisk na rozwój wczesnodziecięcych umiejętności, aby zapewnić harmonijne wykształcenie się zdolności uczenia. W tym celu dzieci poprzez zaplanowane aktywności  i specjalistyczne terapie:

  • integrują wszystkie zmysły i uczą się jak je wykorzystywać w celu nabywania wiedzy o otaczającym świecie,
  • rozwijają umiejętności w sferze motoryki małej (manipulacji, chwytu, nacisku, koordynacji) i motoryki dużej (koordynacji, równowagi, orientacji),
  • rozwijają, utrzymują i przekierowują uwagę,
  • rozwijają i integrują umiejętności percepcji i czynności poznawczych,
  • rozwijają wczesną komunikację i jej alternatywne sposoby porozumiewania się.

Pobyt dziecka w przedszkolu jest bezpłatny. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji pod nr tel. 511 519 076.

Akademia Małego Geniusza
ul. Kościuszki 58, Sanok
biuro.akademiageniusza@gmail.com

Akadmeia Malego Geniusza

Artykuł sponsorowany

28-08-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.