REKLAMA

RADNI WOJEWÓDZCY: Żałowanie 300 tys. zł na przeszczepy szpiku to działanie przeciwko ludziom (FILM)

BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. 300 tys. zł – tyle pieniędzy brakuje, by w Podkarpackim Szpitalu Onkologicznym w Brzozowie gotowy oddział przeszczepu szpiku mógł zacząć przyjmować pacjentów. Zarząd województwa odmówił pomocy, tłumacząc brak środków kłopotami finansowymi szpitali wojewódzkich. Radny Dariusz Sobieraj (PSL) głośno mówi, że to wstyd, bo w skali województwa 300 tys. zł to naprawdę nie jest wygórowana kwota.

Niektórzy radni dopiero  z naszego materiał filmowego dowiedzieli się, że w Brzozowie od 1,5 roku stoi zamknięty na głucho i gotowy na przyjęcie pacjentów oddział przeszczepu szpiku. Równocześnie skierowani do leczenia tą metodą mieszkańcy naszego województwa muszą szukać pomocy poza granicami Podkarpacia. Opozycja zapowiada, że złoży interpelację w tej sprawie.

To jest działanie przeciwko ludziom – grzmi Dariusz Sobieraj. Natomiast radni koalicyjni mają nadzieję, że sprawa znajdzie pozytywny finał. – Jestem dobrej myśli – podkreśla Wojciech Zając (PiS), przewodniczący komisji zdrowia w Sejmiku Wojewódzkim. – Postaramy się zachować jak należy – dodaje wicemarszałek Maria Kurowska (SP).

O sprawie pisaliśmy jako pierwsi. Niektórzy członkowie sejmiku dowiedzieli się o temacie z naszych publikacji. Radnych z południa Podkarpacia poprosiliśmy o opinię. Szczegóły w materiale filmowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BRZOZÓW24.PL: Marszałku, nie dałeś pieniędzy, a ludzie umierają! (FILM)

Przeszczepy szpiku od października w szpitalu w Brzozowie? Realna szansa (FILM)

źródło: Brzozów24.pl

1

27-09-2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.