REKLAMA

RZESZÓW. Darmowe zdalne badanie KTG dla kobiet w ciąży w Pro-Familii

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowski Szpital Specjalistyczny Pro-Familia rozpoczął program pilotażowy. Kobiety w ciąży mogą wykonywać badanie KTG zdalnie, w domu.

pixabay-ciaza-ktg Foto: pixabay.com / grafika poglądowa

Badanie KTG pozwala monitorować czynność serca dziecka (tętno dziecka) oraz skurcze macicy. Dzięki programowi pilotażowemu, do którego przystąpił Szpital PRO-FAMILIA, kobiety w ciąży będą mogły wykonywać to badanie w domu.

Program pilotażowy potrwa dwa miesiące. Szpital Pro-Familia razem z firmą Carebits łącznie udostępni ciężarnym pacjentkom bezpłatnie 50 przenośnych aparatów KTG.

Innowacyjny system Carebits umożliwia wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu i czasie, zapewniając kliniczną jakość badania, czyli taką, jaką uzyskuje się w szpitalu lub gabinecie. Do obsługi urządzenia wystarczy aplikacja, którą można pobrać bezpłatnie na telefon. Badanie trwa co najmniej 30 minut i jest bezpieczne dla rozwijającego się dziecka.

Wynik zostaje natychmiastowo zinterpretowany przez system komputerowy oraz w ciągu kilku minut autoryzowany przez położne z naszego Centrum Monitoringu Położniczego Carebits, które pracują całą dobę – 7 dni w tygodniu. W ciągu kilku minut wynik trafia do mamy za pośrednictwem aplikacji, poprzez SMS lub e-mail. W momencie, gdy dzieje się coś niepokojącego, personel medyczny od razu kontaktuje się z pacjentką i zaleca np. ponowne badania lub natychmiastowe udanie się do szpitala – wyjaśnia krok po kroku Eugeniusz Formaniuk, prezes zarządu spółki Med System, która jest autorem systemu Carebits.

Z aparatu KTG będą mogły bezpłatnie skorzystać ciężarne pacjentki, które są pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA. Pilotaż, który właśnie wystartował, zakłada że zdalnym wsparciem diagnostycznym zostanie objętych aż 100 kobiet w zaawansowanej ciąży.

Jak można zakwalifikować się do tego programu pilotażowego?

W ramach pilotażu szpital udostępni bezpłatnie na określony czas zdalne KTG 100 pacjentkom. Z projektu mogą skorzystać kobiety, które spełniają następujące warunki: – ciąża pojedyncza – ciąża powyżej 38 tygodnia – kobieta jest pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej PRO-FAMILIA co najmniej od 16 tygodni.

UWAGA! Aby zgłosić się do udziału w pilotażu wystarczy wysłać mail na adres: zdalnektg@pro-familia.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków włączenia do pilotażu.

03-02-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.