REKLAMA

Rzeszowskie restauracje otwierają się mimo obostrzeń!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Właściciele co najmniej kilku rzeszowskich restauracji zapowiadają uruchomienie stacjonarnej działalności, mimo rządowych obostrzeń sanitarnych, jakie wciąż obowiązują.

pexels_2 Foto: pexels.com

Minimum do końca stycznia podtrzymane zostaną rządowe obostrzenia sanitarne, które uderzają w przedsiębiorców. Jedną z grup, która najdotkliwiej odczuwa restrykcje jest branża gastronomiczna. Zgodnie z obostrzeniami, restauratorzy mogą jedynie wydawać posiłki na wynos.

Cierpliwość przedsiębiorców powoli się kończy. W całej Polsce, jak również na Podkarpaciu funkcjonuje inicjatywa #otwieraMY. Na Facebooku uruchomiono specjalną rzeszowską-podkarpacką grupę “otwieraMY | Rzeszów & Podkarpacie!”.

 

Otwarcie, pomimo obostrzeń zapowiedziała m.in. Soda Pub, działająca na rzeszowskim Rynku.

Po konsultacjach z założycielem partii STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW Pawłem Tanajno zapraszamy na budowanie struktur partii i na huczne spotkanie w klimatach Sody. Wez´cie udział w nowym ruchu partyjnym! Już w piątek 15 stycznia o godzinie 18:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie. Każdy członek wydarzenia przy wejściu proszony będzie o wypełnienie deklaracji wstępu do partii strajku przedsiębiorców. Deklaracje należy mieć cały czas przy sobie oraz nie zgubić jej do kolejnego „spotkania” – informuje na Facebooku Soda Pub Rzeszów.

 

W podobny sposób od poniedziałku chcą funkcjonować Ohhh Burrito z ulicy Kościuszki i Piwnica Pub Rzeszów z ulicy Sokoła.

 

Obostrzeniom sprzeciwia się też między innymi przedsiębiorca, właściciel restauracji, hotelu oraz stoku narciarskiego Grzegorz Schabiński, który buduje na stoku narciarskim kapliczkę.

Szanowni narciarze i snowboardziści bardzo przepraszamy niestety musimy się wstrzymać z planowanym na najbliższy weekend otwarciem. Informacja rozeszła się bardzo szybko i dlatego musimy przeanalizować wszystkie aspekty prawne. Bierzemy odpowiedzialność za Was, naszych pracowników i naszą miejscowość!? Pozostaje tylko wstęp do kapliczki. by dostać się na teren gdzie zlokalizowana jest kapliczka należy wykupić cegiełkę na rozbudowę w kwocie 10 złotych – czytamy na Facebooku przedsiębiorcy.

15-01-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.