REKLAMA

SANOK. Ogródki już gotowe! „Czekaliśmy na to pół roku. Zapraszamy” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 15 maja otwarcie ogródków gastronomicznych na sanockim Rynku, deptaku oraz w innych częściach miasta. Moment, na który oczekiwali z niecierpliwością nie tylko właściciele restauracji i barów, ale również mieszkańcy. Efekt jednego z pierwszych kroków powrotu do normalności wzmocnią Food Trucki, które wjadą do centrum już dziś i pozostaną tam do niedzieli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. W sobotę na Rynku ruszą ogródki gastronomiczne! (ZDJĘCIA)

Zgodnie z harmonogramem rządu dotyczącym obostrzeń, gastronomia na świeżym powietrzu otwarta zostanie od 15 maja. Ogródki będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym (m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik).

W wielu podkarpackich miastach trwają przygotowania do tego momentu. Nie inaczej jest na Rynku w Sanoku. W najbliższą sobotę będzie tutaj można skorzystać z 6 ogródków gastronomicznych.

Początek ponownego otwierania się gastronomii w Sanoku połączony będzie z pojawieniem się w naszym mieście imprezy Street Food Polska Festival. Informowaliśmy o tym tutaj: Zapraszamy na Street Food Polska Festival w Sanoku!

Szczegółowe zasady bezpieczeństwa dotyczące ogródków gastronomicznych

Konkretne wytyczne dla właścicieli ogródków restauracyjnych wynikają z opublikowanego w Dzienniku Ustaw rozporządzenia. Dowiadujemy się z niego, że należy pamiętać o tym, aby co drugi stolik w ogródku pozostawał wolny, a odległość między stolikami wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajdzie się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika

Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem opublikowanym przez rząd, od 28 maja otwarte zostaną również wnętrza restauracji. Jeśli chodzi o obostrzenia sanitarne, to maksymalne obłożenie lokalu nie będzie mogło przekraczać 50% i zachowany będzie musiał być bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.


grafika poglądowa


14-05-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.